Vestel Tabletlere Format Nasıl Atılır Detaylı Anlatım olarak sizlerle paylaştıktan sonra sıfırlama ve hard resetleme işlemlerini makalemizde paylaşacağız,

Genel anlamda çocuklarımıza armağan olarak aldığımız ya da bilgisayar kullanımı yerine tablet kullanımını daha ön planda tutan kullanıcılar almış oldukları ürünlerde yaşamış olduğu şifre sorunları ve açılmama sorunları sonrasında neler yapılacağını bilememektedir. Okurlarımız için ilgili araştırmaları kapsamlı bir şekilde derlemiş bulunmaktayız. Aşağıdaki adımları tek tek incelemeniz ve yapmanız halinde Vestel tabletin sıfırlama işlemini sağlayabilirsiniz.

Vestel Tabletlere Format Nasıl Atılır Detaylı Anlatım adımlarınıza başlamadan önce cihazınızın şarj seviyesinin %70 in üstünde olup olmadığının kontrol edilmesi gereklidir. Eğer şarj seviyesi %70 in altında olursa işlemlerin başarılı olma olasılığı düşecektir. Bu nedenle sıfırlama adımlarında ilk olarak bunu kontrol ediyoruz, yaptığımız inceleme sonrasında artık başlayabiliriz.

Vestel Tabletlere Format Nasıl Atılır Detaylı Anlatım

Vestel Tabletlere Format Nasıl Atılır Detaylı Anlatım, vestel tablet sıfırlama, vestel tablet resetleme, vestel sıfırlama, vestel tablet format atma, vestel tablet hard reset, vestel tablet açılmıyor

Vestel tablet sıfırlama işlemi için 2 türlü yöntemimiz bulunmaktadır. Bu yöntemlerimizin ilki için öncelikle,

 • Tabletimiz üzerinden ilk olarak ”Uygulamar” alanına tıklıyoruz.
 • Daha sonrasında ”Ayarlar” bölümüne giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
 • Ayarlar bölümüne giriş sağladıktan sonra gelecek olan ekranda ”Yedekle ve Sıfırla” butonuna olacaktır. Bu alana tıklıyoruz.
 • İşlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra gelen sayfanın alt satırında bulunan ”Fabrika verileri sıfırla” butonuna tıklıyoruz.
 • Gelen ekranda ”Tableti sıfırla’‘ya basıyoruz.
 • Daha sonrasında ”Herşeyi Sil” bölümüne tıklıyoruz.
 • Yaptığımız işlemler sonrasında ayarlarımızın devreye alınabilmesi için gelen uyarıya tamam diyoruz.
 • Tamam dedikten sonra sıfırlama işlemleri gerçekleştirilmiş olacağından dolayı işlem adımında bekliyoruz.

Vestel tablet sıfırlama

Vestel Tabletlere Format Nasıl Atılır Detaylı Anlatım, vestel tablet sıfırlama, vestel tablet resetleme, vestel sıfırlama, vestel tablet format atma, vestel tablet hard reset, vestel tablet açılmıyor

Vestel tablet sıfırlama adımlarımız ile ilgili ilk yöntemimizi sağladığımız sırada ekran açıldığında tabletin sizi yönlendirdiği adımları takip etmeniz gerecektir.

Bu adımları takip etmeniz durumunda tabletiniz yeniden ayarlandığı için açılımı sonrasında artık fabrika ayarlarına geri döndüğü için yeni aldığınız gibi olacaktır. Şimdi 2. yöntemimize geçiyoruz.

vestel tablet hard reset

Vestel Tabletlere Format Nasıl Atılır Detaylı Anlatım, vestel tablet sıfırlama, vestel tablet resetleme, vestel sıfırlama, vestel tablet format atma, vestel tablet hard reset, vestel tablet açılmıyor

Vestel tablet hard reset işlemi için 2. yöntemimizle ilgili aşağıdaki adımları kontrol etmeniz yeterli olacaktır.

 1. Vestel tabletimizi tamamen kapatıyoruz,
 2. Daha sonrasında tabletin Seç Açma (+) ve Tablet Home tuşu ile (+) Güç Tuşuna basılı tutuyoruz,
 3. Yaptığımız işlemler sonrasında Recovery yazısını gördüğümüzde basılı tuttuğumuz tuşları bırakabilirsiniz.
 4. Açılan ekranda Recovery menüsü olacaktır. Bu menünün içerisinde yer almakta olan ”Wipe data / factory reset ” bölümüne gelmemiz lazım bu işlem için Seç Açma(+) ya da Ses kısma (-) tuşlarını kullanabilirsiniz. Üzerine geldikten sonra Tablet GÜÇ Home tuşuna basılı tutuyoruz,
 5. İşlemin devamında ekranda yer almakta olan ses kısma (-) tuşu ile  ”YES-delete all user data” seçeneğine gelip Tablet GÜÇ tuşuna basılı tutuyoruz,
 6. Yaptığımız bu işlemden dolayı telefonumuzda bütün bilgiler silinecektir. Onun öncesinde yedekleme yapmadıysanız bilgiler geri gelmeyecektir.
 7. Vestel tablet ilgili işlemlerimizin sonuna geldiğimiz son işlem olarak ”Reboot system now” seçeneğine geldikten sonra Tablet GÜÇ tuşuna basılı tutuyoruz, yaptığımız bu işlem sonrasında Vestel tablet cihazımız yeniden açılacaktır. Biraz gecikmeli açılma olabilir beklemenizde fayda bulunuyor.

Ayarlarımızı sağladık. artık tabletiniz açılacak ve bu süre zarfında herhangi bir sorun yaşamadan kullanım gerçekleştirebileceksiniz.

Dilerseniz siz değerli makale okurlarımız için hazırlamış olduğumuz Facebook Kişisel Hesabım Kapatıldı Resimli Anlatım makalemizi inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz