Merhaba arkadaşlar yayına vereceğimiz bu yazımızda internetten araç kiralarken nelere dikkat edilmeli? Konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

Bildiğimiz üzere şuanda araba fiyatları oldukça yüksek olmasından ötürü kişilerde bu hususta araba satın almaktansa kiralama yoluna gitmektedir. Ancak internetten araç kiralarken nelere dikkat edilmeli? Noktasında bir çok kullanıcı bizlere bilgilerini sunmaktadır.

  • Bizde yazımıza konu olan bu sorunla alakalı olarak gereken bilgileri siz değerli okurlarımıza paylaşıyor olacağız.
  • Veriler neticesinde sizlerde artık daha güvenilir şekilde araç kiralama hizmetinden faydalanabileceğinizi belirtmek isteriz.

internetten araç kiralarken nelere dikkat edilmeli?

internetten araç kiralarken nelere dikkat edilmeli
  1. Araç kiralarken ne istiyorlar?

Araç kiralama hizmetinden faydalanabilmek için öncelikle şartlar bulunmaktadır. Her firmanın kendine has şartları bulunmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken husus ise doğru bir firmayı tercih etmenizdir. Genel itibariyle akrabalarınızın daha öncesinde hizmet aldığı bir rent a car firmasından araç tutmanız daha mantıklıdır.

Kiralama işlemleri esnasında 28 Yaşında olmanız, Kredi Kartı Kullanıyor olmanız, Ehliyet yaş bilgilerinin 2 yıldan fazla olması istenmektedir. Kurumlar ya da şirketler bu bilgileri uymayan kişilere araçlarını teslim etmek istememektedir.

  • Kiralık araç çizilirse ne olur?

Bu hususta kiralık aracın çizilmesi ya da bir yere çarpması durumda dahi tutanak tutulması gerekmektedir. Yaptığınız sözleşme de muhakkak aracın kasko durumunun gözden geçirilmesi gerekiyor. Kasko var mı? Yok mu? Bu oldukça önemlidir. Ki zaten aracın kaskolu olduğunu firma yetkisi size söylemektedir.

Ancak kasko durumunda da belirli kriterler bulunmaktadır. Yani kaza durumunda alkollü olmamanız gerekiyor. Alkollü kaza durumunda ne yazık ki oluşabilecek kaza durumunda tüm masraflar sürücüye ait olmaktadır.

  • Hangi kiralama şirketlerinden araç tutmalıyım?

Genel itibariyle her ilin kendine has oto kiralama firmaları bulunmaktadır. Dolayısıyla genelde insanlar kurumsal firmaları tercih etmektedir. Ancak siz avantaj sağlamak için rent a car firması arıyorsanız eğer internet üzerinden de öncesinde rezervasyon yaptırmak istiyorsanız aracın görsellini şirket yetkisinden isteyerek verdiğimiz bu kriterleri aracın taşıyıp taşımadığını öğrenmeniz de fayda bulunmaktadır.

Detayları öğrenebilmek için whatsapp yolu ya da normal arama yolu ile nelerin gerektiğini şirket yetkisinden aldınız. Sonrasında aracın rezervasyonu sonucunda nereden aracın alacağına ilişkin bilgileri kendisinden isteyebilirsiniz. Durumu örnekleyerek bilgilendirdik. Haliyle siz bulunduğunuz ilin oto kiralama firmasıyla iletişime geçerek işlem sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz