Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Tek kullanımlık kod gelmiyor ve şifre sorunu için nelerin gerekli olduğunu konu aldık.

 Araştırmalarımız kadarıyla çoğu kullanıcının bu hususta sorun yaşadığını tespit etmiş bulunmaktayız. Banka işlemleri sırasında, sosyal medya ve mesaj uygulamaları esnasında Tek kullanımlık kodun gönderildiğini herkes gibi sizde biliyorsunuzdur. Tek kullanımlık kod gelmiyor ve şifre sorunu yaşamanız ise başınıza en son gelmesini isteyeceğiniz konulardan bir tanesidir.

Normalde SMS alt yapısı tüm Türkiye sınırları içerisinde sorunsuz bir şekilde işlem görmektedir. Dolayısıyla bankanın, sosyal medya uygulamalarının veya mesajlaşma uygulamalarının size göndermedikleri tek kullanımlık kod sizi o an için inanılma derece de sıkıntıya koyabilecektir. Bu sıkıntının anında çözüme kavuşabilmesi için izlemeniz gereken yolların neler olduğuna dair bilgileri konu aldık.

Tek kullanımlık kod gelmiyor ve şifre sorunu

Tek kullanımlık kod gelmiyor ve şifre sorunu

Tek kullanımlık kod gelmiyor problemini yaşamanız halinde sorunun birden fazla çözüm yöntemi bulunmaktadır. Var olan bu yöntemlerin çözüm bilgilerini ayrı ayrı olacak şekilde ele alıp probleminizi gidereceğiz.

SMS tarafınızda gelmiyor ise cihazınızın çerezlerini kontrol etmelisiniz. Çerezleri kontrol edip tekrar bu kodu isteyin. Sorun giderilmediyse eğer muhtemelen telefonunuzun saat ve tarih ayarlarının hatalı olmasından ötürü sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bu ayarları düzelttikten sonra yeniden deneme sağladığınızda probleminizin giderildiğini görmeniz mümkündür.

Siz tek kullanımlık kodu sürekli üst üste isterseniz bu da bir sonraki gelmesi gereken kodun gelmemesine neden olacaktır. Dolayısıyla ister istemez sorun yaşayacaksınız. Tüm sorunların önüne geçilebilmesi için ise biraz bekledikten sonra yeniden deneme sağlamanız sizin için daha sağlıklıdır. Ancak hiçbir şekilde kodun gelmediğini fark ediyorsanız bu durumda sorun farklıdır. Bankanıza, sosyal medya ve mesajlaşma uygulamasına telefon numaranızı doğru olarak giriyor olmanıza rağmen giriş yapılmıyorsa çözüme dair izlenecek hususları aktaracağız.

Tek kullanımlık şifre gelmiyor sorunu için ilk olarak telefonunuzun GSM operatörüyle görüşerek hattınızda bir kısıtlamanın olup olmadığını öğrenin. Şayet hattınızda bir kısıtlama yok ve bu kod o yüzden gelmeme yapmıyorsa bu durumda tek kullanımlık kodun size gönderen alanla ilgili sorun vardır.

Dolayısıyla bankaysa bankanın müşteri hizmetleri yetkilisi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Yok eğer sosyal medya ise sosyal medyanın içerisinde bulunan bize ulaşın alanları üzerinden ilerleme sağlamanız gerekmektedir. Verilen tüm bu bilgiler ışığında sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorum alanından ulaştırabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz