Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Eba şifremi unuttum ve şifre yenileme işlemlerinizi hangi alanda gerçekleştireceğinizi adım adım paylaşacağız.

COVİD-19 virüsünün ülkemizi esir almasıyla birlikte eğitim ve öğretim yılına ara verilmişti. Ancak yeni dönemin gelmesiyle birlikte eğitimler uzakta verilmeye başlanmıştır. Lakin bir çok kişi Eba şifremi unuttum ve şifre yenileme işlemlerini araştırmasından dolayı konu üzerinde bizde durmuş bulunuyoruz.

Bildiğiniz üzere Eba uygulamasını Play store ya da Apple store alanından ücretsiz olacak şekilde indirip canlı derslerinize katılım sağlayabiliyorsunuz. Kendi TC kimlik numaranız ve şifreniz ile bu giriş işlemlerinizi sağlayabiliyorsunuz. Yalnız eğer şifrenizi unuttuysanız bu aşamada sorun ile karşılaşabilirsiniz.

Eba şifremi unuttum ve şifre yenileme

Eba şifremi unuttum ve şifre yenileme

Eba şifremi unuttum problemi ile karşılaşıyorsanız eğer ilk olarak uygulamanızın içerisine giriş gerçekleştirin. Daha sonrasında TC kimlik bilgilerinizin ve şifre bilgilerinizin giriş yapmış olduğunuz ‘’Sisteme giriş’’ alanına dokunun. Gelen ekranda sizden şifre isteyecektir. Alt kısımda da ‘’Şifreni mi unuttun?’’ ibaresini görmüş olacaksınız.

Şifreni mi unuttun? Bölmesine dokunmanızla birlikte işlemlerinizi devam ettirebilirsiniz. Karşınıza gelen sayfada TC kimliğinizi girip ‘’Güvenlik kodu’’ nu girmenizle beraber alt tarafta ‘’Sisteme kayıtlı e-posta adresiniz’’ alanına da mail adresinizin girişinizi girelim. Ardından ‘’Gönder’’ demenizle birlikte şifrenin yenileme bilgileri kayıtlı olan mail adresine sağlanacaktır.

Mail adresinize bu bilgilerin girişinizi sağlamanız sonrasında yeni şifre belirlenmiş olacaktır. Siz eğer sisteme kayıtlı e-posta adresinizi bilmiyorsanız bu durumda mail adresinizi öğrenebilmeniz için ilgili okulla görüşme sağlayıp bu bilgileri almanız gereklidir. Harici durumunda şifre yenileme işlemleri başarısız sonuçlanacaktır. Mailiniz doğru olmasına rağmen kod gelmiyor ise aşağıdaki adımları işleme alabilirsiniz.

Eba şifre yenileme

Eba şifre yenileme ayarlarını yukarıdaki şekilde işleme koymanız durumunda en ufak bir sorun yaşamadan işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Linkin gönderilmesi için ilgili ekrana tıkladığınızda işlem başarısız sonuçlanır ise bağlantılarınızı kontrol etmeniz de yarar bulunmaktadır.

Bağlantınız o an itibariyle kopmasından ötürü bu sorun meydana gelmiş olabilir. İnternet bağlantınızda bir problem olmamasına karşın hala daha aynı sorunu yaşıyorsanız uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyin. Bu işlem ardından sorun hala daha devam ederse sunucu tabanlı gecikme olmuş olabilir. Herhangi bir işlem yapmadan beklemenizi tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz