Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Netflix mağaza bende yok ve bulamıyorum diyenlere özel işlem aşamalarından bahsedeceğiz.

Dünya genelinde kullanımı yaygınlaşan film ve dizi izleme platformlardan birisi olan Netflix uygulamasında farklı sorunlarında meydana geldiğini söyleyebiliriz. Uygulamanın kendine has yöntemlerinin olmasından dolayı gereken aşamalardan bahsedeceğiz. Netflix mağaza bende yok ve bulamıyorum diyenler için nelerin gerekli olduğuna bakacağız.

  • Apple store ve Play Store uygulamasından ücretsiz bir şekilde indirmiş olduğunuz platformda arama kısmında çıkmaması ister istemez moral bozmanıza neden olabilir.
  • Kullanıcıların bir çoğunun bu hatayı alması sonrasında ise biz de nelerin gerekli olduğuna bakacağız.

Netflix mağaza bende yok ve bulamıyorum

Netflix mağaza bende yok ve bulamıyorum

Netflix mağaza bende yok diyenlerden biriyseniz eğer nelerin gerekli olduğuna değinerek sorunun çözümü için sizlere yardımcı olacağız. Android telefon kullanıcılarında daha sık yaşanan bu problem için aşamalar hakkında bilgi vereceğiz.

Ürününüzün Google Play Protect sertifikalı olduğundan emin olmanız gerektiğini unutmamanız gerekiyor. Şayet bu sertifikanız yok ise mağaza alanında çıkmama nedenlerinden birisi de budur. Onun için de hangi aşamaları gözden geçirmeniz gerektiğini inceleyeceğiz.

  • Ayarlarınız için ilk olarak telefonunuzdan ‘’Google play store’’ uygulamasına giriş gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
  • Sonrasında da ‘’Menü’’ alanına giriş gerçekleştiriyorsunuz.
  • Sonrasında ise ‘’Ayarlar’’ bölmesine erişim yapıyorsunuz.
  • Açılan sayfada da ‘’Play Protect sertifikası altında ürünün ‘’Play protect’’ sertifikası olup olmadığını görüntüleyebilirsiniz.
  • Şayet telefonunuz bir sertifikaya sahip değil ise ‘’Android 8.0’’ veya bir sonraki sürümü çalıştırdığını görüyorsanız cihaz yetkilisi ile iletişime geçebilirsiniz.
  • Cihazınız eğer 4.4.2 ya da 7.1.2 destekliyorsa sorun bildirme aşamalarına devam etmenizde fayda bulunmaktadır.
  • Ya da https://help.netflix.com/tr/contactus adresinden kontrol sağlama işlemi yapabilirsiniz.

Netflix mağaza bulamıyorum problemi bundan sonra da devam ederse o halde sorun farklıdır demektir. Dolayısıyla sorunun tam manasıyla çözüme kavuşabilmesi için yapılması muhtemel kontroller aşağıdaki adımlardır.

Ebeveyn denetim ayarları açık ise bu da mağaza alanında Netflix uygulaması çıkmamaktadır. Dolayısıyla orayı kapalı duruma getirmenizle birlikte sorun giderilecektir. Olur da problem devam eder ise Play store ön belleğinin temizlenmesi yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz