Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayına vermiş olduğumuz bu yazımızda Eba indiremiyorum ve yükleyemiyorum diyenler için sorunu nasıl çözüme sağlayacağınızı konu aldık.

Eba artık öğrencilerin ve ailelerin vazgeçilmez bir uygulaması haline gelmiştir. Programı telefon ve tabletlere indirebilir veya bilgisayarınızdan direk tarayıcı üzerinden de bağlantı kurabilirsiniz. Lakin bir çok kullanıcı Eba indiremiyorum ve yükleyemiyorum demesinden dolayı problem yaşamaktadır. Bu sorunun nasıl giderileceğine dair incelemelerimizi tamamlamış bulunuyoruz.

Apple store ve Play store üzerinden ücretsiz şekilde indirebileceğiniz bu uygulama için nerelere giriş sağlanması gerektiğini ve nasıl yükleme sağlayacağınızı adım adım olacak şekilde sizinle paylaşacağız. Burada sizden tek isteğimiz ayarları doğru olacak şekilde işleme koymanızdır.

Eba indiremiyorum ve yükleyemiyorum

Eba indiremiyorum ve yükleyemiyorum

Eba indiremiyorum diyorsanız hemen surat asıp işlemden vazgeçmenize gerek bulunmamaktadır. İlk olarak Apple store ve Play store alanından indirme deneyeceğinizden dolayı bu alana giriş sağlayalım. Yapmış olduğunuz bu işlem sonrasında arama satırı alanına Eba yazıp ara diyebilirsiniz. İşlemleri devreye koymanızla birlikte hata alırsanız bunun ana nedenlerinden bir tanesi internet bağlantınızın yavaşlığı veya olmamasıdır.

Uygulama ücretsiz şekilde indiriliyor olsa bile internetiniz olmadan yükleme işlemi sağlayamazsınız. İnternet bağlantısı var ancak indirme yine hata veriyorsa bu durumda ağınızı değiştirebilirsiniz. Wifiden bağlanıyorsanız mobile, mobilden bağlanıyorsanız wifiye bağlanarak deneme yapabilirsiniz.

Denemelerinizin neticesiz kalması durumunda ise arka planda çalışan uygulamalarınızın kaldırılması kalıyor. Uygulamayı indirmeden önce arka planda çalışan uygulamalarınızı kapatıp o şekilde deneme sağlayın. Onun haricinde hafızanız dolu ise buda indirme işlemini engelleyen sorunlardan bir tanesidir. Galerinizden durmasını istemediğiniz resimleri ve videoları silebilirsiniz.

Eba yükleyemiyorum

Eba yükleyemiyorum problemi için video ve resimleri silmeyip yedeklemesini alarak kaldırabilirsiniz. Kullanmadığınız uygulamalar varsa bunları da kaldırabilirsiniz. Tüm bunların hepsini işleme koyduğunuzda artık uygulamanın inmemesine herhangi bir sebep olmaması gerekiyor.

Sorun hala devam ediyorsa cihazınıza güncelleme gelmiş mi? Bu kontrol edip güncellemeleri işleme alabilirsiniz. Olmazsa şayet bu durumda cihazın yedeklemelerini alarak yedekleme işlemine başlayabilirsiniz. Eba şuan en popüler uygulamalardan birisi olmasından dolayı sunucu gecikmelerinden dolayı da anlık yükleyememe hatası almış olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here