Değerli arkadaşlar, yayına vermiş olduğumuz bu yazımızda Nokia g-240w-c gpon modem kurulumu ve ayarları konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Günümüz çağında artık internet olmazsa olmazlarımız arasındaki yerini almış durumdadır. Tabi bunun yanı sıra COVİD-19 virüsünün gelmesiyle birlikte tüm herkes evlerine çekildi. Dolayısıyla internet artık temel ihtiyaç haline gelmiş durumdadır. Bunun içinde modemlere ihtiyacınız bulunuyor. Nokia g-240w-c gpon modem kurulumu ve ayarları nasıl sağlanacağını bilmiyorsanız işlem aşamaları hakkında sizi bilgilendireceğiz.

Ayarlarınızı sizinle paylaştığımız şekilde devreye almanızla birlikte evinizde internetsiz kalmadan işlemlerinize devam edebilirsiniz. Şimdi isterseniz eğer ayarlarınızı hangi aşamadan devreye alacağınıza birlikte göz gezdirelim.

Nokia g-240w-c gpon modem kurulumu ve ayarları

Nokia g-240w-c gpon modem kurulumu

Nokia g-240w-c gpon modem kurulumu ayarlarınız öncesinde kablo bağlantılarının ve modem üzerindeki ışıkların normal bir şekilde geldiğini görmeniz gerekiyor. Işıkların gelmesiyle birlikte kurulum işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken sarı ya da gri renkte bir Ethernet kablonuzun olması gerekiyor. Ethernet kablonuzu takmanızla birlikte bilgisayarınızdan boş bir internet sayfası açın ve adres satırı alanını temizleyin. Arama satırı kısmına ‘’192.168.1.1’’ yazdıktan sonra Enter tuşuna dokunun.

Yapacağınız ayarlarla birlikte gelen sayfada,

Kullanıcı adı; vodafone

Şifre; vodafone yazıp giriş yap diyerek işlemlerinize devam ediyoruz.

Modemin ara yüzünün içerisine giriş yaptığınızda ise gelen sayfanın sol tarafında yer alan ‘’Ağ butonuna dokunun. Onun alt tarafında yer alan ‘’WAN’’ seçeneğine tıklayın.

Nokia g-240w-c gpon modem ayarları

Nokia g-240w-c gpon

Nokia g-240w-c gpon modem ayarları için ağ bölümüne tıklayıp oradan da WAN seçeneğine tıklamanızla birlikte gelen sayfanın aşağısında,

Kullanıcı adı; kısmına internet servis sağlayıcınız tarafından size verilen kullanıcı adınızı girin.

Şifre; kısmına ise yine internet servis sağlayıcısı tarafından verilmiş olan şifre bilgilerinizi girmeniz yeterlidir.

Ayarlarınızı bu doğrultuda yapıp ‘’Kaydet’’ demenizle birlikte işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Ve artık internet bağlantınız da gelmiş olması gereklidir. Bağlantılarınız da ki sorun hala daha devam ediyorsa bu durumda bunu ISS ile görüşme sağlayıp halletmeniz gereklidir. Onlara modem ile ilgili bu işlemlerin yapıldığını söylemeniz durumunda gerekli kontroller ilettiğiniz şekilde işleme alınıp arıza kaydınız alınacaktır.

Nokia g-240w-c gpon modem kurulumu ve ayarları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz