Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda EVEREST EWR-958N Repeater kurulumu ve ayarları noktasında nelerin yapılması gerektiği hakkında sizi bilgilendireceğiz.

Günümüz teknolojisinde modemler kadar artık güçlendirici ya da Access Point ürünleri de o kadar ilgi görmektedir. Modemlerin bize sunmuş oldukları çekim alanları yetmediğinden dolayı devreye bu ürünlerin girdiğini söyleyebiliriz. EVEREST EWR-958N Repeater kurulumu ve ayarları hususunda bilgi almak istiyorsanız doğru yerde olduğunuzu söyleyebiliriz.

Everest’in bu ürünler ile alakalı kendini oldukça ilerlettiğini söylemek mümkündür. Ayarlarınız konusunda ise işlemlerin nereden yapılacağı hakkında vereceğimiz bilgilerle sizi aydınlatacağız. Sizden tek isteğimiz aşamaları verdiğimiz şekilde kaleme almanız olacaktır.

EVEREST EWR-958N Repeater kurulumu ve ayarları

EVEREST EWR-958N

EVEREST EWR-958N Repeater kurulumu için öncelikle bir bilgisayarınız varsa daha rahat bir şekilde işlem sağlayabileceğinizi de bilmenizi isteriz. Aşamalar noktasında bilgisayarınızdan ilk işlem olarak boş bir internet sayfası açıp adres satırı alanına ise ‘’192.168.10.1’’ yazıp Enter tuşuna basın. Karşınıza gelen ekranda;

  • Şifre: alanını ‘’admin’’ yazıp cihazın içerisine giriş gerçekleştirin.
  • ‘’Dinamik IP’’ sekmesini göreceksiniz. Onu seçip ilerleme sağlayacaksınız.
  • Ve bir sonraki ekranda ise kablosuz ağ adı ve şifre bölümü gelecektir. İsterseniz buradaki bilgileri değiştirebilirsiniz.
  • Daha sonrasında sayfa tekrardan geriye gönderilecek ve yine şifre alanını ‘’admin’’ yazıp giriş sağlayın.

Sağlayacağınız işlemler sonucunda gelen sayfada modların olduğu bir ekran göreceksiniz. Siz ‘’Repeater’’ olarak kurmak istediğinizden dolayı ‘’Repeater Modu’’ sekmesine tıklayıp ayarlara devam ediyoruz.

EVEREST EWR-958N Repeater kurulumu

EVEREST EWR-958N Repeater ayarları noktasında işlemlerinize devam ederken gelen sayfada ‘’İleri’’ butonuna tıklayıp bir sonraki ekranda da ileri dedikten sonra ‘’Tara’’ seçeneğini görünce ona tıklayın. Ayarlarınız için gelen sayfada çevre ağların ismini göreceksiniz. Kendi internet ağ adınızı görüp üzerine dokunup ileri diyelim.

Açılan ekranda ‘’Şifre’’ yazan bölüme ise modeminizin şifre bilgilendirmesini yazıp ileri demeniz gerekmektedir. Bir sonraki ekrana da ‘’İleri’’ diyoruz. Ve son aşamada ise ‘’Kaydet’’ ikonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Artık ürünün Repeater modu üzerinden kurulum işlemlerinizi tamamlamış olacaksınız. Tüm bu aşamalar sonucunda sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorum alanından dile getirebilirsiniz.

EVEREST EWR-958N Repeater kurulumu ve ayarları

2 YORUMLAR

  1. EVEREST EWR 958N de arayüz girişinde şifre bölümüne admin yazarak kurulum bölümüne gelemezsiniz sadece DURUM bölümü açılır. Kurulum bölümüne gelmek için şifre kısmına WISP.1234.? yazmalısınız. Everestin bu ürününde böyle bir durum var hatta resetlemek bunda biraz zor oluyor.

  2. Merhabalar. Kurulum yaptım ama bir türlü resetliyemiyorum. Her Yere bakındım ama çözümü ile ilgili birşey dememişler. Rica etsem yardımcı olabilir misiniz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz