Paylaş

Bip dosya gitmiyor belge gönderemiyorum diyorsanız bu duruma sebep olan etkenlerin neler olduğunu ve çözümü için neler yapılması gerektiğini anlatacağız.

Telefon rehberinizde bulunan birine dosya ya da belge göndermek istediğinizde eminim belli uygulamaları tercih ediyorsunuzdur. Bu tercihlerinizin arasında artık Bip messenger uygulamasının da olduğunu biliyoruz. Bip messenger uygulamanız da belge ya da dosyayı nasıl gönderileceğini ve gönderim sonrasında gitmeme nedenini birlikte inceleyeceğiz.

Normalde sadece Bip üzerinden değil, whatsapp ya da diğer uygulamalardan da bu gönderimleri sağlayabilirsiniz. Bip uygulamasını ise sadece Turkcell kullanıcıları değil, tüm GSM operatör kullanıcıları telefonlarına ücretsiz olacak şekilde indirebiliyor. WhatsApp uygulamasına benzerliğinden dolayı eminim siz de herkes gibi bu uygulamayı aktif şekilde kullanıyorsunuzdur. Dosya gönderimleri ya da belge gönderimleri de aynı şekilde bu uygulamadan sağlayabilirsiniz. Şimdi bu gönderimler sonucunda karşılaşmış olduğunuz problemleri ele alacağız. İlk olarak internet bağlantılarınızın gözden geçirilmesi gerekiyor. Bağlantılarınız ile ilgili bir problem yoksa diğer nedenleri birlikte inceleyeceğiz.

Bip dosya gitmiyor

bip belge gönderemiyorum

Bip dosya gitmiyor ise yukarıda da belirttiğimiz gibi ilk olarak internet bağlantınızı gözden geçirmelisiniz. Wi-fi den bağlıysanız mobile, mobilden bağlıysanız wi-fiye bağlantı kurarak deneme yapabilirsiniz.

Bip uygulamasını Play store ya da Apple store üzerinden ücretsiz bir şekilde telefonunuza indirebilirsiniz. Bip dosya ya da belge gönderebilmek için arkadaşınızı bulup üzerine tıkladıktan sonra sol taraftaki (+) işaretine tıklayarak belgeyi gönderebilirsiniz. Lakin arkadaşınız eğer Bip uygulaması kullanmıyorsa haliyle uygulamayı indirmesi gerekiyor. O yüzden kendisine bu bilgiyi vermelisiniz. Daha sonrasında ise istediğiniz belge ya da dosya gönderimini sağlayabilirsiniz.

Bip belge gönderemiyorum

Bip dosya gitmiyor belge gönderemiyorum

Bip belge gönderemiyorum sorunu için bir diğer yapacağınız işlem ise uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemek olacaktır. Uygulamayı kaldırıp yeniden yüklediğinizde sorun devam ediyorsa karşı tarafın bağlantıların da bir problem olup olmadığını öğrenmelisiniz. Onda ki sorundan dolayı da dosya gönderemiyor olabilirsiniz.

Telefonunuzun saat ve tarih ayarlarının yanlış olmasından kaynaklı da belgeyi gönderememe sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Tarihi ve saati düzelttikten sonra tekrar deneme yapın. Hafıza alanı dolduğundan dolayı gitmiyor olabileceğinden ötürü hafızayı kontrol ederek kullanmadığınız ya da ilgilenmediğiniz resimleri veya videolarınızı kaldırın.

Bip dosya gitmiyor belge gönderemiyorum sorunu ile ilgili neler yapmanız gerektiğini anlattık. Takıldığınız ya da sormak istediğiniz bir yer olursa bunu bize yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here