Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Chrome URL adreslerini tam gösterme ve göstermiyor sorunu için gerekenleri ele alacağız.

İnternet tarayıcı kullanımları kişiden kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Haliyle kimsenin sevdiğini kimse sevmek durumunda olmadığından ötürü sizin sevdiğiniz bir bağlantıyı farklı biri sevmeyebilir. Biz de Google Chrome sevenler için Chrome URL adreslerini tam gösterme ve göstermiyor diyenlere özel işlem aşamalarından bahsedeceğiz.

  • Bildiğiniz üzere artık Google Chrome kullanıyorsanız eğer web sitesi URL alanından tüm detayları göremeyebiliyorsunuz.
  • Detayların hepsini görebilmeniz için ise gereken verilerin neler olduğundan sizlere bahsedeceğiz.

Chrome URL adreslerini tam gösterme ve göstermiyor

Chrome URL adreslerini tam gösterme ve göstermiyor

Chrome URL adreslerini tam gösterme hususunda sizi bilgilendirirken gereken verileriniz sonrasında ise sorun çözüme kavuşmuş olacaktır. Normalde bu bir problem değildir. Gelen güncelleme ile beraber bu alan herkeste bu şekilde görüntülenmektedir.

Dolayısıyla sizde de böyle görüntülensin istiyorsanız ilgili adres satırı bölümüne iki kez üst üste tıklamanızla birlikte çözüm sağlanmış olacaktır. Fakat çoğu kullanıcı bu alanı tamamen görmek ve çift tıkladığında değil de sürekli görmek istemektedir.

Aslında burada göreceğiniz tek ekstra şey ise ‘’Https:www’’ alanını göreceksiniz. Farklı bir alan açılmayacak olsa da siz istiyorsunuz diye o yöntemi de ayrıntılarıyla birlikte sizlere sunacağız. Hazırsanız eğer hangi aşamaları gözden geçirmeniz gerektiğini inceleyeceğiz.

Chrome URL adreslerini tam göstermiyor diyorsanız ilk olarak Google Chrome tarayıcınızın üzerine geliniz. İlgili arama bölümünün geldiğinizde bu alana sağ tıklayınız. Açılan sayfada en alt kısımda ‘’ Her zaman URL’leri tam olarak göster’’ seçeneğinin olduğunu göreceksiniz.

URL bilgilerinin sürekli görünmesini istiyorsanız eğer bu alanı işaretlemeniz yeterli olacaktır. Sayfanızda belirtilen bağlantı haricinde bir problem oluşması halinde bize bunu yorum bölmesinden ulaştırmanız yeterlidir. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. Google Chrome ile ilgili yazılarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Eklemek istediğiniz bir yer varsa bize bunu yorum alanından ulaştırabilirsiniz. İyi gezintiler dileriz.

Önceki İçerikinstagram dondurduktan sonra videolarım ve resimlerim gelmedi
Sonraki İçerikCasper Via P3 format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz