Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Nokia g-240w-c gpon kablosuz ayarları ve şifre değiştirme işlemlerini hangi alandan sağlanacağına beraber bakacağız.

Her internet servis sağlayıcısının kendisine ait olan müşterilerine vermiş olduğu modemler bulunmaktadır. Ve bu modemlerin de kendine bağlı olacak şekilde bir kurulma yöntemi mevcuttur. Vodafone ait olan modeminizin ayarları konusunda bir fikriniz yok ise ayarları nereden sağlanacağına dair detayları sizinle paylaşacağız.

  • Modeminizin kurulumuna yönelik aşamaları teknik bilginiz olmadığından dolayı yapamıyorsanız doğru yerde olduğunuzu söyleyebiliriz.
  • Kablosuz ayarlarını devreye almadan önce nelerin gerekli olduğunu ve hangi aşamaların kontrol edilmesi gerektiğini adım adım aktaracağız.
  • Böylelikle kablosuz ayarlarınızı sorunsuz şekilde gerçekleştirebileceksiniz. Şimdi daha fazla uzatmadan adımlarımıza başlayabiliriz.

Nokia g-240w-c gpon kablosuz ayarları ve şifre değiştirme

Nokia g-240w-c gpon kablosuz ayarları

Nokia g-240w-c gpon kablosuz ayarları öncesinde bilgisayarınızdan bu işlemi yapmanızda yarar var. Çünkü kablosuz bağlı olsanız bile siz işlem yaptığınız esnada sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Böyle bir sorunun meydana gelmemesi için yapılması muhtemel ayarlar mevcuttur. Ve bu ayarların devreye almanız mecburidir.

İlk olarak bilgisayar ve modem arasında takılı olması gereken sarı ya da gri renkte bir Ethernet kablosu olması lazım. İlgili kabloyu taktıktan sonra bilgisayarınızdan boş bir internet sayfası açın. Adres satırı bölmesine (192.168.1.1) yazdıktan sonra enter tuşuna dokunun. Açılan ekranda,

Kullanıcı adı; vodafone

Şifre; vodafone yazarak giriş işlemi gerçekleştirin.

Son çıkan modemlerin tamamında (2.4ghz ve 5 Ghz) seçenekleri mevcuttur. İlgili ayarları siz kendinize bağlı olacak şekilde işleme koyabilirsiniz. Modeminizin içerisine giriş işlemi sağlamanızla birlikte gelen sayfanın sol tarafında yer alan ‘’Ağ’’ yazısına dokunun. Ardından o alanın altında yer alan (2.4ghz ve 5 Ghz) seçeneklerinden birine dokunun.

Nokia g-240w-c gpon kablosuz şifre değiştirme

Nokia g-240w-c gpon şifre değiştirme

İşlemleriniz için geldiğiniz ekranın orta bölümünde ‘’SSID yapılandırma’’ adı altında bir seçenek göreceksiniz.

SSID adı; bölümündeki yere kablosuz ağ isminizi yazın.

WPA şifre; bölmesine de en az 8 en fazla 64 karakterden oluşmak üzere kablosuz ağ şifresi belirlemeniz gereklidir.

Bilgilerinizin değişikliği için alt tarafta yer alan ‘’Kaydet’’ butonuna dokunmanız yeterlidir. İşlemler sonucunda sormak istediğiniz ya da takıldığınız yer olur ise bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Nokia g-240w-c gpon kablosuz ayarları ve şifre değiştirme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz