Merhaba arkadaşlar, Hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Beko Tv Frekans ayarlama ile birlikte uydu ayarları konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Her evde kullanılan televizyon markaları kendi içerisinde değişim göstermektedir. Evinize alacağınız televizyonu genel itibariyle komşunuza ya da daha öncesinde kullanım gerçekleştirmiş olan kişilere sorarak almaktayız. Sizin televizyonunuzun markası Beko tv ise bu noktada Beko Tv Frekans ayarlama hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz.

  • Özellikle TRT 1 güncel frekans bilgilerini vererek dünya kupası öncesinde bu frekansların girilmesini istemiş durumdadır.
  • İlgili frekansların girilmediği taktir de Dünya kupası maçlarını izlenemeyeceğinden ötürü bizde Beko tv kullanıcıları için gereken araştırmalarımızı gözden geçirmiş bulunuyoruz.

Beko Tv Frekans ayarlama

Beko Tv
  1. Beko tv uydu ayarlama

Beko televizyonlarında uydu frekans ayarlama aşamaları öncesinde kısa bir bilgilendirme vermekte de fayda bulunmaktadır. Çoğu kullanıcı netflix beko televizyonlarında olmadığını dile getirmektedir. Çünkü ilgili şirket Beko ile bir anlaşma sağlamamış durumdadır. Dolayısıyla Youtube vs uygulamalar açılırken Netflix uygulamasından yararlanamıyorsunuz. Fakat televizyonunuzun internet özelliğinden yararlanabileceğinizden ötürü diğer hizmetleriniz faal bir şekilde çalışmış olması gerekecektir.

Dünya kupası maçlarını izlemek için ekstra bir yola girmemeniz için TRT 1 ve TRT Spor frekans değerleri zaten TRT 1 açtığınızda çıkmış olacaktır. Dolayısıyla buradan aldığını frekans bilgilerini tv’de nerede ayarlanacağını bilemediğiniz için bu konuda sizi bilgilendiriyor olacağız.

İlk olarak televizyon kumandasından ‘’Ayarlar’’ alanına gelmeniz gerekmektedir. Ayarlar bölümüne girdikten sonra ise ‘’Kaynak’’ kısmına gelmeniz lazım. Oradan da ‘’Elle kanal arama’’ seçeneğine dokununuz.

Buraya giriş işlemi sonucunda karşımıza gelen seçenekler içerisinde ‘’Uydu’’ bölmesine dokunun. Sonrasında ise frekans değerlerinin girildiği bölme ile karşılaşacaksınız. ‘’Transponder’’ seçeneğinin karşısında giriş gerçekleştirilmesi gereken frekans değeri bulunmaktadır. TRT 1 frekans değerini ilgili alana giriş yaptığınızda otomatik olarak kanal arama seçenekleri ile birlikte TRT 1 açılmış olacaktır.

  • Beko tv frekans düzenleme

Verilen ayarlar neticesinde çoğu kullanıcı tekrar TRT 1 açtığında yine frekans değeri görecektir. Lakin gelen kanaldan sonra exit diyerek çıkış yaptığınızda menü tuşuna tıkladığınızda olduğunuz kanalın altında TRT 1 ve TRT spor ard arda görünecektir. Bunu da dip not olarak sizinle paylaşmakta fayda bulunmaktadır.

Tüm bu bilgiler ışığında beko tv ile alakalı sormak istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan ulaştırabilirsiniz.

Beko
Beko Tv Uydu ayarlama
Beko Tv Frekans ayarlama

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz