Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Everest SG DSL2017 kanal ayarı ve kopma sorunu için gereken bilgileri sizinle paylaşacağız.

Evimizdeki modemlerde bilmediğimiz nedenlerden ötürü farklı sorunlarla karşılaşılabilmekteyiz. Yaşanan sorunların önüne geçilebilmesi için artık kısa araştırmalar sorununuzu giderebilmektedir. Everest SG DSL2017 kanal ayarı ve kopma sorunu adına izlenmesi gereken yolları aktaracağız.

Birlikte gerçekleştireceğimiz işlemler neticesinde sorununuzu kısa süre içerisinde giderip probleminize dur diyebileceksiniz. Modeminizin içerisinde bulunan ayarlarınızı verdiğimiz bilgiler ışığında değiştirmeniz durumunda sorun giderilmiş olacaktır.

Everest SG DSL2017 kanal ayarı ve kopma sorunu

Everest SG DSL2017

Everest SG DSL2017 kanal ayarı için ilk olarak bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken kablo bağlantılarınızın doğru bir şekilde takılı olması gereklidir. Kablo yok ise zaten siz kablosuz ağınıza bağlı olacağınızdan dolayı buna da gerek kalmayacaktır. Bilgisayarınızdan boş bir internet sayfası açarak adres satırı alanına ‘’192.168.1.1’ yazdıktan sonra enter tuşuna basınız. Açılan sayfada;

Kullanıcı adı: admin

Parola: admin

Olacak şekilde bilgileri girerek ilerleme yapıyorsunuz. Beraberinde gelen sayfada ‘’Kurulum’’ seçeneğine tıklayınız. Açılan ekranın sol menü tarafından ‘’WLAN’’ seçeneğine dokununuz. Gerçekleştirilen işlemlerle birlikte gelen sayfanın hemen altında ‘’Temel’’ bölmesine tıklıyorsunuz.

Orta bölmede ‘’Kanal numarası’’ adı altında bir seçenek belirecektir. Kanal numarasını oto olarak göründüğünden dolayı bu alanı ‘’1,6,9 ya da 11’’ olarak değiştirebilirsiniz. Değişikliğini sonucunda kaydet demeniz yeterli olacaktır.

Everest SG DSL2017 kopma sorunu ise yapacağınız bu kanal ayarları neticesinde giderilmiş olması gerekmektedir. Sorun devam ederse muhtemelen alt yapı kaynaklı bir problem yaşıyor olabilirsiniz. Alt yapınızı kontrol edilebilmesi için internet servis sağlayıcınızı arayıp durumu bildirmeniz gerekmektedir.

Elbette probleminizi var olan bu ayarları yaptığınızı söyleyerek iletmeniz de yarar var. Yoksa bunların yapılmasını daha sonrasında arama sağlamasını isteyebilirler. Durum hakkında sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Modeminizde teknik sorun var ise bu kanal ayarları kaynaklı olacağından ötürü onla birlikte çözümde gelmiş olması gereklidir. Teknik sorun yok ise arıza ekiplerinin gelerek mahalde durumu incelemesi gerektiğinden dolayı arıza ekiplere bildirilmesi gereklidir.

Everest SG DSL2017 kanal ayarı
Everest SG DSL2017 kanal ayarı ve kopma sorunu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz