Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda ZOOM canlı dersi sonlandıramıyorum ve kapatamıyorum diyorsanız nasıl bir yol izleyeceğinizi birlikte kontrol edeceğiz.

ZOOM uygulaması üzerinden yapılan canlı derslerle birlikte uzaktan eğitimler tüm hızıyla devam etmektedir. Ancak canlı dersler sonrasında sıkıntı yaşayan öğretmen ve öğrencilerin sayısı da oldukça fazladır. ZOOM canlı dersi sonlandıramıyorum ve kapatamıyorum diyenlerin çoğaldığı için konu ile ilgili nasıl bir yol izleyeceğimizi sizlere bildireceğiz.

Uygulama içerisinde bir çok öğretmen canlı dersi bitirmesine rağmen hala daha öğrencilerin canlı derste kaldığını ve tamamen bitiremediklerini dile getirmektedir. Ya da bu alanı yeni kullanan öğretmenler canlı dersin kapatılacağı alanı bilemeyebilmektedir. Biz de bu konuda yapmış olduğumuz araştırmaları sizlere bildireceğiz.

ZOOM canlı dersi sonlandıramıyorum ve kapatamıyorum

ZOOM canlı dersi sonlandıramıyorum ve kapatamıyorum

ZOOM canlı dersi sonlandıramıyorum ilk olarak canlı dersin nasıl oluşturulduğu ve saat, tarih bilgilerinin nasıl girildiği bir önceki hazırlamış olduğumuz yazılarımızda kontrol ederek işleme alabilirsiniz. Canlı dersin oluşturulması sonrasındaki işlemleri hiç kaleme almadığımız için bu konuda gelen bilgilerin arttığını gözlemlemiş bulunmaktayız.

Uygulamayı bildiğiniz üzere Play store ya da Apple store üzerinden ücretsiz bir şekilde telefonlarınıza indirebiliyorsunuz. İndirmiş olduğunuz bu uygulama ise internet bağlantısı olmadan aktif bir şekilde çalışan uygulama değildir.

Şimdi isterseniz eğer asıl konumuza geçelim. Toplantından çıkarken bir çok öğretmen ‘’Leave meeting’’ alanına tıklamaktadır. Ancak bu öğrencilerin çıkmasını sağlayacak bir ayar değildir. Dolayısıyla sizin bu seçenek yerine ‘’End meeting for all’’ seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Bu ayar ile birlikte bütün toplantıyı bitirmiş olacaksınız.

ZOOM canlı dersi kapatamıyorum

ZOOM canlı dersi kapatamıyorum diye araştırma içerisine girdiyseniz eğer ilgili bilgilendirmeleri yukarıdaki şekilde kaleme almanız yeterli olmaktadır. Ayarlarınızla birlikte sorun yaşamadan toplantınızı sonlandırabilirsiniz. Ancak bizim verdiğimiz işlemleri devreye almanıza rağmen toplantı kapanmıyor ise cihazdan uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleme sağlayabilirsiniz.

Tarayıcıdan bağlantı kuruyorsanız farklı bir tarayıcıdan deneme sağlayarak işlemi çözüme kavuşturabilirsiniz. ZOOM hakkında merak ettiğiniz veya karşılaştığınız farklı sorunlar varsa bize bunu hem Türkçe hem de İngilizce hatalarla birlikte bildirebilirsiniz. İyi gezintiler dileriz.

Önceki İçerikEBA canlı ders kapanmıyor ve toplantı bitmiyor
Sonraki İçerikWhatsapp durum saatleri görünmüyor ve çıkmıyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz