Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda EBA canlı ders kapanmıyor ve toplantı bitmiyor ise bu durumda izlenecek çözüm yollarının neler olduğuna bakacağız.

EBA uygulamasının ZOOM uygulamasıyla birleşmesiyle birlikte uzaktan eğitimlerin tamamı bu iki program üzerinden ilerlemektedir. Bir çok öğretmen canlı ders bittikten sonra öğrencilerin hala daha canlı derste olduğunu belirtmektedir. Dolayısıyla biz de bu yazımızda EBA canlı ders kapanmıyor ve toplantı bitmiyor konusunu kapsamlı şekilde ele almış bulunuyoruz.

Şimdi EBA uygulamasının problemsiz şekilde işleme alınabilmesi için ZOOM uygulaması da gereklidir. Tabi ZOOM uygulamasında da bir çok özelliğin İngilizce olduğunu da söylemek mümkündür. Siz canlı dersin tamamen kapatılabilmesi için girdiğiniz araştırmalarda biz karşınıza çıktıysak eğer doğru yerde olduğunuzu bilmenizi isteriz.

EBA canlı ders kapanmıyor ve toplantı bitmiyor

EBA canlı ders kapanmıyor

EBA canlı ders kapanmıyor diye problem yaşıyorsanız eğer aslında bu sizle alakalı bir durumdur. Çünkü sizin yapmış olduğunuz bir teknik hata sonucunda canlı dersten tüm kişiler çıkamamaktadır. Bu durumun düzeltilebilmesi için izlemeniz gereken yolu sizinle paylaşarak probleminizi çözüme kavuşturacağız.

İlk olarak uygulamada canlı dersinizi yaptığınızda bitirmek için çıkış yapmaya kalktığınız esnada karşınıza iki ayrı seçenek gelecektir. Seçeneklerden birisi Leave meeting yani toplantıdan ayrıl. Siz bu seçeneğe tıklayıp toplantıdan ayrılırsanız eğer ister istemez canlı ders öğrencilerinize devam edecektir.

Diğer bir seçenek ise ‘’ AND MEETİNG FOR ALL’’ seçeneğidir. Bunun Türkçesi ise ‘’Herkes için toplantıyı bitir’’ anlamına gelmektedir. Siz ikinci seçeneğe tıklayıp toplantıyı bitir derseniz herkes o an canlı dersin bittiğini anlayacak ve o anki canlı dersten çıkışını sağlayacaktır. Ayarları belirtilen şekilde işleme alıyor olmanıza karşın işlemler sağlanmıyorsa aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

EBA toplantı bitmiyor

EBA toplantı bitmiyor yukarıdaki bahsetmiş olduğumuz nedenden ötürü toplantı bitmemektedir. Toplantınızın bitmesini istiyorsanız bu konuda yapmanız gerekenler yukarıdaki gibidir. Ancak onlar işleminizi bitirmenize yardımcı olmuyor ise bağlantılarınızı gözden geçirmelisiniz. İnternet bağlantılarınızda herhangi bir problem olmamasına rağmen hala aynı hata ile karşılaşıyorsanız uygulamayı telefonunuzdan kaldırarak yeniden yükleme sağlayabilirsiniz.

Yükleme ayarlarınızı bitirdiğinizde de sorun devam ederse bu durumda farklı bir cihazdan işlem sağlayabilirsiniz. Şayet hatayı bilgisayarınızdan alıyorsanız farklı bir tarayıcıdan giriş denemesi yapabilirsiniz. Sormak veya eklemek istediğiniz farklı bir konu var ise yorumda bizlere bildirebilirsiniz.

Önceki İçerikHuawei Mate 10 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikZOOM canlı dersi sonlandıramıyorum ve kapatamıyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz