Paylaş

Merhaba arkadaşlar, hazıra vereceğimiz bu yazımızda ZOOM sürüm desteklenmiyor ve eski sürüm uyarısı için hangi kontrollerin sağlanması gerektiğini sizlere aktaracağız.

ZOOM ve EBA Uygulamasının birleşmesiyle birlikte artık tüm uzaktan eğitimler bu iki uygulama üzerinden ilerleme sağlamaktadır. Elbette ki farklı uzak bağlantı programları bulunsa da genel olarak tercih bu uygulamalar üzerinden sağlanmaktadır. Yoğun bir giriş olunca da hatalarda baş göstermeye başlamıştır. ZOOM sürüm desteklenmiyor ve eski sürüm diye bir hata alıyorsanız nasıl çözüm sağlayacağınıza bakacağız.

Sürüm hatası alınan uygulamalarda hangi yolların takip edilmesi gerektiğini sizlere detaylı olacak şekilde paylaşırken çözüm için hangi yolların takip edilmesi gerektiğini de bildireceğiz. Tek isteğimiz aşamaları belirttiğimiz şekilde işleme almanız olacaktır.

ZOOM sürüm desteklenmiyor ve eski sürüm

ZOOM sürüm desteklenmiyor ve eski sürüm

ZOOM sürüm desteklenmiyor bu durumda alınacak önlemlerin neler olduğundan bahsedeceğiz. İlk olarak uygulamanın Play store ve Apple store üzerinden indirildiğini biliyorsunuzdur. Uygulama ücretsiz şekilde indirilmektedir.

Ya da bilgisayarınızdan kullanmak isterseniz de Google Chrome ya da farklı bir tarayıcınızdan giriş yaparak kullanımlarınızı sağlayabilirsiniz. ZOOM uygulamasına Android ve Apple telefonlarınızdan, bilgisayarınızdan ya da tabletlerinizden giriş sağlayabiliyorsunuz. Alınan hata ise genel itibariyle tablet üzerinden alınmaktadır. Yani sürüm desteklenmiyor uyarısını alacağınız tek cihaz tabletlerdir.

Dolayısıyla tabletinize indirmiş olduğunuz ZOOM uygulamanıza genellikle tarayıcı üzerinden giriş sağlamanız gereklidir. Veya harici programlar üzerinden indirilmesini sağlayabilirsiniz. Tabletinizden bu hatayı alıyorsanız eğer ilk olarak çerezlerin silinmesi gerekiyor. Beraberinde programı tabletinizden kaldırmanız ve ardından yeniden yükleme sağlamanız gerekiyor. Programı yeniden yüklediğinizde açıp ardından hemen kapatarak biraz beklemeniz lazım.  Bootstrap programı da bu hususta sizlere yardımcı olacaktır.

ZOOM eski sürüm

ZOOM eski sürüm uyarısı gelmeye devam ederken sorunu telefonlarınızdan yaşıyorsanız bunun için tek yapmanız gereken telefonunuza gelen güncellemeleri işleme koymak olacaktır. Harici durumunda güncellemeler devrede olmadığından bu hatayı alıyor olabilirsiniz.

Kesin çözüm isterseniz de hangi cihazdan bu hatayı alıyorsanız farklı bir cihazdan deneme yaparak giriş sağlayın. Derslerinizden geri kalınmaması için mecburi olacak şekilde bu yönde bir ilerleme yapılması gereklidir. ZOOM hakkında sormak ya da merak ettiğiniz farklı konu varsa bize yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here