Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Youtube istemediğim hikayeler gelmesin ve çıkmasın isteyenler için gerekenleri ele alacağız.

Video paylaşım platformu olan Youtube uygulamasında hikaye özelliği geldiğinden bu zamana kadar olan dönem içerisinden herkes bu özelliği aktif bir şekilde kullanmaktadır. Ancak bu alana Youtube istemediğim hikayeler gelmesin ve çıkmasın diyorsanız eğer nasıl bir yol izleyeceğinize bakacağız.

  • Beraber gerçekleştireceğimiz ayarlarla birlikte hikaye alanına gelmesini istemediğiniz içeriklerin önüne geçebileceksiniz.
  • Hangi içeriklerin hikaye kısmına gelmesini istiyorsanız onları kendiniz ayarlayabileceksiniz.

Youtube istemediğim hikayeler gelmesin ve çıkmasın

Youtube istemediğim hikayeler gelmesin

Youtube istemediğim hikayeler gelmesin diyorsanız eğer belirteceğimiz ayarlar sorunu gidermenize yetecektir. Aslında Snapchat ile birlikte hayatımıza giren bu özelliğin tüm sosyal medya ve diğer platformlarda aktif bir şekilde kullanıldığını söylemek mümkündür.

Normal şartlarda youtube uygulamasında çıkan hikayeler takip ettiğiniz sayfalar olmayabilir. Tek farkının bu olduğunu da söylemek mümkündür. Abone olmadığınız bir kanalın hikaye paylaşımlarını da youtube platformunda da görebilirsiniz.

Burada daha öncesinde hiç görmediğiniz ya da görmek istemediğiniz görsellerle karşılaşmanız mümkündür. Aslında keşfet alanına gelen içeriklerinizi de aynı şekilde ayarlamanız mümkündür. Şimdi isterseniz ayarlarınızı nasıl sisteme koyacağınıza bakalım. İlk olarak Youtube uygulamasına girişinizi gerçekleştiriniz. Uygulamaya girişinizi sağlamanızla beraber daha sonrasında hikaye bölümüne gelmelisiniz. Hikayelerde görmenizi istemediğiniz içeriğin üzerinde yer alan (…) noktalı kısma dokunun.

Youtube istemediğim hikayeler çıkmasın istiyorsanız noktalı bölmeye tıkladığınızda gelen seçenekler arasında ‘’İlgilenmiyorum’’ seçeneğine dokunmanızla birlikte yakın zaman içerisinde böyle içeriklerle karşılaşmayacaksınız. Yani aslında olması gereken ayar oldukça basit. Siz görmesini istemediğiniz içerik hangisi ise üstündeki noktalı bölmeye dokunup gelen ekranda ise ‘’İlgilenmiyorum’’ seçeneğine tıklamalısınız.

Bu yaptığınız ayar neticesinde uygulamadan çıkıp tekrar giriş yaptığınız da ya da zaman içerisinde artık görseller size bağlı olarak gelmeye başlayacaktır. Youtube platformu ile alakalı merak ettiğiniz konuları daha öncesinde ele almıştık. Yine almaya devam edeceğiz. Bizleri takipte kalmayı unutmamanızı istiyoruz. Bahsettiğimiz konuyla alakalı sormak ya da takıldığınız bir yer olması durumunda bize bu durumu yorum alanından bildirebilirsiniz. İyi gezintiler ve sağlıklı günler dileriz.

Youtube istemediğim hikayeler gelmesin ve çıkmasın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz