Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda iPhone Bu ağ şifreli dns trafiğini engelliyor ile ilgili çözüm noktasında bilgi vereceğiz.

İnternet artık hayatımızın olmazsa olmazları arasındaki yerini almış durumdadır. Günümüz çağında teknoloji gelişmesinden ötürü internet ise cebimize kadar gelmiş durumdadır. Ancak kablosuz ağına bağlı olan kullanıcılar iPhone Bu ağ şifreli dns trafiğini engelliyor uyarısını aldığını tespit etmiş bulunmaktayız.

  • Ev, iş yeri ya da kafe internetine bağlıyken ağınızın üzerinde böyle bir uyarı görmek elbette sizin canınızı sıkan bir durum olacaktır.
  • Böyle bir can sıkıntısının önüne geçilebilmesi için izlenmesi gereken yolların neler olduğuna bakacağız.

iPhone Bu ağ şifreli dns trafiğini engelliyor

iPhone Bu ağ şifreli

iPhone Bu ağ şifreli uyarısını alıyorsanız ya da dns trafiğini engelliyor diye bir problem alıyorsanız duruma müdahale de bulunabilmesi için gerekenleri ele alacağız. İlk olarak modeme bağlı olmanızdan dolayı modemi kapatıp tekrar açarak işlem yapmanızda fayda bulunmaktadır. Bağlantınızda bir problem olmasından dolayı var olan hatayı alıyor olabilirsiniz.

Ancak eğer diğer cihazlarda böyle bir problem yok sadece iPhone telefonunuzda meydana geliyor ise çözüme yönelik işlemleri telefon üzerinden sağlamanız gereklidir. Dolayısıyla ilk olarak telefonunuzu kapatıp açarak deneme yapmanızı tavsiye ediyoruz. Sorun böyle giderilmedi ise bu durumda gelen güncelleme var mı? Onu kontrol etmelisiniz. Güncelleme var mı? Kontrol edip var olan güncellemeleri devreye koyabilirsiniz.

Bahsedilen güncellemeleri işleme koymanızla birlikte sorun giderilmiyor ise bu durumda ağ ayarlarının sıfırlanmasını işleme almalısınız. Ağ ayarlarının sıfırlanabilmesi için ise telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş gerçekleştirin. Oraya girdikten sonra ‘’Genel’’ bölmesine dokunun. Sonrasında da ‘’Sıfırla’’ seçeneğine tıklayın. Ve bir sonraki ekranda ‘’Ağ ayarlarını sıfırla’’ bölmesine tıklayınız.

iPhone dns trafiğini engelliyor sorunu için ağ ayarlarını sıfırla demenizle birlikte ağa bağlı olan tüm veriler sıfırlanmış olacaktır. Gerçekleştirilen bu işlem sonucunda daha öncesinde bağlı olduğunuz Wi-fi ağları, parolalar, hücresel ayarlar tamamen sıfırlanacaktır.

Sıfırlama işlemleri ile beraber telefonunuzu kapatıp yeniden açarak ağa bağlantı kurduğunuzda gelen uyarı da kalkmış olacaktır. Uyarı almaya devam ediyorsanız telefonunuzdaki yedeklerinizi alarak telefonunuzun tamamen sıfırlamasını gerçekleştirmenizde fayda bulunmaktadır.

iPhone dns trafiğini engelliyor
iPhone Bu ağ şifreli dns trafiğini engelliyor
Önceki İçerikYoutube istemediğim hikayeler gelmesin ve çıkmasın
Sonraki İçerikGuts and Glory sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here