Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Youtube video yükleme ve ekleme işlemlerinizin nasıl sağlayacağınızda dair detayları aktaracağız.

Video paylaşım platformu olan Youtube uygulamasına sizde herkes gibi videolarınızı yüklemeye başlayabilirsiniz. Lakin çoğu kullanıcı Youtube video yükleme ve ekleme işlemlerinin nereden yapıldığını bilmemektedir. Dolayısıyla biz de bu işlemlerle alakalı sizi bilgilendireceğiz.

Kendi kanalınızı kendinize göre özelleştirip paylaşımlarınızı da yaş kriterleri oluşturarak yapabileceğiniz uygulamada yükleme işlemlerinin nereden yapılacağı konusunda sizi aydınlatırken işlem aşamaları esnasında karşılaşacağınız sorunlarla ilgili de detaylı bilgilendirme vermiş olacağız.

Youtube video yükleme ve ekleme

Youtube video yükleme

Youtube video yükleme işlemlerinizi sağlayabilmeniz için öncelikle bir Google hesabınızı olması gerekmektedir. Yani bir mail adresinizin bulunması gereklidir. Mail bilgilerinizle beraber ilk olarak Youtube alanından giriş sağlıyorsunuz. Daha sonrasında ise youtube uygulamasına girişinizi gerçekleştirin.

Diler bilgisayarınızdan dilerseniz de telefonunuzdan bu yükleme işlemlerinizi bitirebilirsiniz. Sağlayacağınız işlem aşamalarının neler olduğuna ise beraber göz gezdireceğiz. İlk olarak youtube uygulamasının içerisine giriş sağlayın. Daha sonrasında ise ‘’Profil’’ simgesine dokunun. Ve ardından gelen seçenekler arasında ‘’Kanalınız’’ sekmesine tıklayın.

Kanal bölmesine girişinizi yapmanızla birlikte karşınıza ‘’Video yükle’’ adı altında bir pencere ekranı gelmiş olması gereklidir. Var olan video bilgisayarınızda ya da telefonunuzda varsa yüklemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Video formatı uyumsuz olması durumunda hangi formatta yükleme yapmanız gerektiğini de Youtube otomatik olarak sizlere bilgilendirmesini vermektedir.

Youtube video ekleme

Youtube video ekleme işlemlerinizi bahsedilen şekilde devreye koymanız mümkündür. Ayarlarınız esnasında sorun yaşar ya da problem oluşur ise bize bunu yorum alanından dile getirebilirsiniz. Genelde video yükleme başarısız olma nedeni ise yavaş internet bağlantısından kaynaklanmaktadır.

İnternetin normal düzeyde olması gereklidir. Çünkü yükleme sağlanmasından dolayı yavaş bir bağlantı işlem esnasında hata verecektir. Mobil internete bağlıyken yükleme sağlamamanızda yarar bulunmaktadır. Mutlaka wifiye bağlıyken yükleme yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Yükleme işlemleri dışında sormak ya da merak ettiğiniz farklı bir konu varsa bize bunu yorum alanından dile getirmenizde yarar bulunmaktadır. Konularımızı sizlerin iletmiş olduğu bilgilendirmeler üzerine ele almaktayız. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. İyi gezintiler ve sağlıklı günler dileriz.

Youtube video yükleme ve ekleme
Önceki İçerikYoutube yorumlar yüklenmiyor ve gelmiyor
Sonraki İçerikSignal veri kullanımı ve çok internet yiyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz