Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda YAAY hikaye ekleme ve koyma işlemleri konusunu ele aldık.

Snapchat uygulaması ile birlikte hayatımıza giren hikaye özelliği artık hemen hemen tüm platformlarda olduğunu söylemek mümkündür. İnstagram, Twitter, Youtube, Whatsapp, Facebook ve son olarak YAAY uygulamasına da getirilmiştir. YAAY hikaye ekleme ve koyma adımlarını nasıl sağlayacağınıza beraber göz gezdireceğiz.

Normal paylaşımların yerini hikayelerin aldığı bir dönemde siz de hikayenizi farklı farklı platformlarda göstermek isteyebilirsiniz. YAAY uygulamasında daha öncesinde hiç hikaye eklemediyseniz eğer bu ayarın nereden yapıldığını bilemiyor olabilirsiniz.

YAAY hikaye ekleme ve koyma

YAAY hikaye ekleme

YAAY hikaye ekleme ayarlarının nasıl yapıldığına ilişkin vereceğimiz bilgilerle sizi aydınlatacağız. Bunun için ilk olarak YAAY uygulamasının içerisine girişinizi sağlayınız. Buraya giriş yapmanızla birlikte gelen sayfanın üst alanında yer alan ‘’Hikayelerim’’ yazısını göreceksiniz.

Hikayelerim bölmesine dokunmanızla birlikte açılan sayfaya video ya da resim yüklemesini yapabilirsiniz. Bunun için orta tuşa basıp kaydı başlatabilir ya da resmi çekebilirsiniz. Ancak siz bu işlemleri hiç yapmadan hikayeye eklemek istediğiniz videoyu ya da resmi galerinizden eklemek istiyorsanız onu da yapmanız mümkündür.

O işlem için ise sağ alt kısımda bulunan dikdörtgen şeklindeki bölmeye dokunmanız yeterlidir. Oraya dokunmanız ile birlikte hikayenize eklemek istediğiniz görseli ekleyip ‘’Paylaş’’ diyerek işlemi bitirebilirsiniz. Ekleme işlemleriniz sonrasında artık burada sizi takip eden kişiler hikayelerinizin tamamını görüntüleyebilecek ve siz bu görüntülemelerin kimler tarafından yapıldığını biliyor olacaksınız.

YAAY hikaye koyma konusunda ayarları yaptığınızı ancak bu ayarları yapıyor olmanıza rağmen aşamaların işleme girmediğini görüyorsanız nedeni ortadadır. Muhtemelen internet bağlantınızın gitmesinden dolayı hikaye paylaşımı olmuyordur. Bu paylaşımın tamamen oturabilmesi için internetinizi kontrol edip tekrar deneme yapmanızı öneriyoruz.

Olmaz ise sunucu tabanlı bir problem yaşıyor olabilirsiniz. Dolayısıyla aynı problemle farklı bir arkadaşınız karşılaşıyor mu? Bunu öğrenmenizde fayda bulunmaktadır. Onda bir problem yok sadece sizde varsa bu durumda uygulamayı kaldırıp tekrar yüklemenizle birlikte sorun giderilecektir. Varsa söylemek istediğiniz bize yorumdan bunu bildirebilirsiniz. YAAY hakkında ne kadar konu varsa bunları sizlere ulaştırmaya devam edeceğimizi de bilmenizi istiyoruz.

YAAY hikaye ekleme ve koyma
Önceki İçerikYAAY kişi engelleme ve engellenmiyor
Sonraki İçerikYAAY hikayemi kimler görmüş ve bakmış
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here