Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda YAAY kişi engelleme ve engellenmiyor konusu ile alakalı sizi bilgilendireceğiz.

Akıllı telefonların geliştirilmesi ve teknolojinin de buna ayak uydurması ile birlikte sosyal medya uygulamaları da bir o kadar önem kazanmış durumdadır. Türkiye merkezli geliştirilen YAAY uygulaması hakkında bilgiler vermeye devam etmekteyiz. YAAY kişi engelleme ve engellenmiyor konusunda sizi bilgilendireceğiz.

  • Bildiğiniz üzere tüm sosyal medya uygulamalarında birinin sizi rahatsız etmesi durumunda o kişiyi engelleyerek bunun önüne geçebiliyorsunuz.
  • YAAY uygulamasında da bu durum geçerliliğini korumaktadır.

YAAY kişi engelleme ve engellenmiyor

YAAY kişi engelleme ve engellenmiyor

YAAY kişi engelleme konusunda daha öncesinde hiç böyle bir işlem yapmadıysanız eğer hangi ayarın nereden yapılacağı konusunda bir fikre sahip olamamanız gayet normaldir. 2021 Yılında zor dönemlerden geçtiğimiz bu dönemlerde sosyal medyaya olan ilginin daha da artığını söylemek mümkündür.

Ve kişiler hiç tanımadıkları kişilere mesaj gönderip onları rahatsız edebilmektedir. Siz de bu sorunla karşılaştıysanız eğer buna dur diyebilmek tamamen sizin elinizde olan bir işlemdir. YAAY yeni geliştirilmekte olan bir uygulama olmasından dolayı uygulamada olan kişilerde yeni üye olan kişilerden oluşmaktadır.

YAAY uygulamasını siz yeni indirdiniz ve bu uygulamada sizi rahatsız eden kişiler günden güne çoğaldıysa dur demekte sizin elinizdedir. İlk olarak o kişinin profilinin üzerine dokununuz. Geldiğiniz ekranın üst tarafında yer alan (…) noktalı bölmeye dokununuz. Böylelikle gelen seçenekler arasında ‘’Engelle’’ seçeneğini göreceksiniz. İlgili butonuna tıklamanızla birlikte artık o kişinin sizle hiçbir bağlantısının olmayacağını söyleyebiliriz.

YAAY kişi engellenmiyor diyenlerin sayısı da fazladır. Normalde birini engelliyor ancak o kişi engellenmiyorsa bunun tek nedeni internet bağlantınızın olmamasıdır. Bağlantınız kesik ya da kopmuş ise bundan dolayı o kişiyi engelleyemiyor olabilirsiniz.

Dolayısıyla yapmanız gereken ilk kontrol internet bağlantınızdır. Bağlantılarınızı gözden geçirdiniz ve buradan kaynaklı bir problem görünmüyor ise uygulama güncel olmadığındandır. Uygulamanın güncellenebilmesi için ise kaldırıp yeniden yükleme yapmanız yeterli olacaktır. Umarım verdiğimiz tüm bu bilgiler sizin için geçerli olmuştur. Varsa sizin ekstra eklemek istediğiniz bir yer bize bunu yorum alanından dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikYAAY engellenenler nerede ve bulma
Sonraki İçerikYAAY hikaye ekleme ve koyma
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here