Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Redmi Note 3 format atma ve sıfırlama işlemleri için gerekenleri ele aldık.

Akıllı telefonlarımıza yüklemiş olduğumuz uygulamalar neticesinde cihazda yavaşlık meydana gelebilmektedir. Onun haricinde yaptığımız gezintiler cihazınıza virüs bulaşmasına neden olabilmektedir. Xiaomi Redmi Note 3 format atma ve sıfırlama konusunda sizi aydınlatacağız.

  • Öncelikli olarak cihazınızın içerisinde bulunan verilerin gitmemesini istiyorsanız eğer yedeklemelerinizi almanız gereklidir.
  • Onların dışında sorunsuz bir sıfırlama için gereken tüm ayarları sizin için ele alacağımızı da bilmenizi isteriz.

Xiaomi Redmi Note 3 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi Note 3 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi Note 3 format atma konusunda yedeklerinizi alırken rehber yedeklemesi için ise ‘’Mcbackup’’ uygulamasından yararlanabilirsiniz. Yedekler alınıp bittikten sonra artık sıfırlama işlemleri bitmiş olacaktır.

Tabi yedekleri alınca sıfırlamaya direk olarak başlayamazsınız. Cihazınızın şarj oranı %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gereklidir. Ben hazırım diyorsanız eğer şimdi işlemlerin nereden yapıldığına birlikte başlayabiliriz.

  • Mevcut ayarları işleme koymanız durumunda cihazınızın ‘’Menü’’ alanına girerek oradan da ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriş yapıyorsunuz.
  • Ayarlar kısmından ise ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine giriyoruz.
  • Devamında da ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demelisiniz.
  • Var olan işlemler neticesinde ‘’Telefonu sıfırla’’ diyerek ‘’Her şeyi sil’’ demeniz durumunda işlemler bitirebileceksiniz.

İlk sıfırlama işlemlerini belirtilen ayarlar neticesinde sağlayabilirsiniz. İkinci sıfırlama işlemleri için aşağıdaki adımları sağlayabilirsiniz.

Xiaomi Redmi Note 3 sıfırlama

Xiaomi Redmi Note 3 sıfırlama işlemleri için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz