Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Mi 2 format atma ve sıfırlama işlemleri için gerekenleri ele alacağız.

Kullandığınız telefonunuzda meydana gelen arızanın giderilebilmesi için araştırma içerisine girmiş olabilirsiniz. Araştırmalarınız sonucunda sorun donanımsal kaynaklı değil ve teknik bir sorun ise bu sorunun giderilebileceğini bilmelisiniz. Xiaomi Mi 2 format atma ve sıfırlama konusunda da size bilgi vereceğiz.

  • Araştırmalarınız sonucunda sorun giderilmiyor ise muhtemelen cihazınızın sıfırlanması tavsiye edilmektedir.
  • Doğal olarak ürününüzün sıfırlanabilmesi için araştırma içerisine giriyor olabilirsiniz.

Xiaomi Mi 2 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 2 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 2 format atma adımlarına başlamadan önce muhakkak ürününüzün yedeklenmesini almanız gerekmektedir. Yedekleme işlemlerini bitirmeniz ile birlikte sıfırlama ayarlarına başlayabilirsiniz.

Ancak onun öncesinde cihazınızın şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat ediniz ki herhangi bir problemle karşılaşmayınız. Mevcut ayarlarınızı bahsedilen şekilde işleme koymanız durumunda artık sıfırlamaya başlayabilirsiniz.

  • İlgili ayarları işleme koymanız durumunda cihazınızın ‘’Menü’’ alanına girerek oradan da ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriş yapıyorsunuz.
  • Ayarlar kısmından ise ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine giriyoruz.
  • Devamında da ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demelisiniz.
  • Var olan işlemler neticesinde ‘’Telefonu sıfırla’’ diyerek ‘’Her şeyi sil’’ demeniz durumunda işlemler bitirebileceksiniz.

Ayarlarınızı belirtilen şekilde devreye alırsanız ilk sıfırlama işlemleri bitmiş olacaktır. İkinci sıfırlama yöntemi için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Xiaomi Mi 2 sıfırlama

Xiaomi Mi 2 sıfırlama işlemleri için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanacaktır.

Önceki İçerikXiaomi Redmi Note 3 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikDepth Sistem Gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here