Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Xiaomi Mi 5 Pro format atma ve sıfırlama ayarları konusunda bilgi vereceğiz.

Mevcutta kullanıyor olduğunuz telefonunuzun içerisindeki yavaşlık ve donma sorunlarından ötürü cihazı sıfırlamak isteyebilirsiniz. Ancak işlemin nereden yapılacağı konusunda bilgi sahibi olamayabilirsiniz. Xiaomi Mi 5 Pro format atma ve sıfırlama işlemlerini bilgilendireceğiz.

  • Telefonunuzun iki farklı sıfırlama yöntemi bulunmaktadır.
  • Her iki yönteminde nasıl yapılacağı konusunda sizi bilgilendirirken sorununuzu gidermenize yardımcı olacağız.

Xiaomi Mi 5 Pro format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 5 Pro format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 5 Pro format atma ayarlarına başlamadan önce yedeklerinizi almanız gerekmektedir. Yedekleriniz alınmadan sıfırlamaya başlarsanız eminim ki hatalarla karşılaşabilirsiniz. Rehber yedeklemesinin yapılabilmesi için ‘’Mcbackup’’ uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Yedeklemelerinizin bitmesiyle birlikte telefonunuzun şarj yüzdesi de %70 ve üzerinde olması gerekmektedir. Şayet bunun altındayken sıfırlamaya başlarsanız hata ile karşılaşabilirsiniz.

  • Verdiğimiz bilgileri işleme koymanız durumunda cihazınızın ‘’Menü’’ alanına girerek oradan da ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriş yapıyorsunuz.
  • Ayarlar kısmından ise ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine giriyoruz.
  • Devamında da ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demelisiniz.
  • Tüm ayarlar neticesinde ‘’Telefonu sıfırla’’ diyerek ‘’Her şeyi sil’’ demeniz durumunda işlemler bitmiş olacaktır.

Verilen ayarlar doğrultusunda ilk sıfırlama yöntemi bitmiş olacaktır. İkinci sıfırlama ayarları için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Xiaomi Mi 5 Pro sıfırlama

Xiaomi Mi 5 Pro sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz