Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Xiaomi Mi 4C format atma ve sıfırlama işlemleri için bilgilerini aktaracağız.

Hali hazırda kullandığınız telefonunuzda yavaşlama durumları meydana gelebilir. Oluşan bu yavaşlığın giderilebilmesi için kısa bir ön araştırma yapmanız yeterlidir. Araştırmalar sonucunda da cihazınızı sıfırlamanız gerekebilir. Xiaomi Mi 4C format atma ve sıfırlama adımlarını sizinle paylaşıyor olacağız.

  • Tüm araştırmaları yaptıktan sonra eğer sorun giderilmiyor ise muhtemelen en son ayar olarak sıfırlama yöntemi sizlere sunulacaktır.
  • Dolayısıyla cihazınızın bu ayarlarını nereden sağlanacağı konusunda detayları sizinle paylaşıyor olacağız.

Xiaomi Mi 4C format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 4C format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 4C format atma işlemi sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Lakin ayarların nereden ve nasıl yapılacağı bilinmediğinden dolayı herkes tarafından merak edilen bir durum haline geldiği de aşikar bir durumdur.

Ayarlarınız için öncelikle cihazınızın içerisindeki var olan yedeklemelerinizi almanız gerekmektedir. Yedeklerinizi almanızla birlikte şarj oranı %70 ve üzerinde olması lazımdır. Oran bu kadar iken artık sıfırlamaya başlayabilirsiniz.

  • İlgili ayarları işleme koymanız durumunda cihazınızın ‘’Menü’’ alanına girerek oradan da ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriş yapıyorsunuz.
  • Ayarlar kısmından ise ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine giriyoruz.
  • Devamında da ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demelisiniz.
  • Tüm işlemler neticesinde ‘’Telefonu sıfırla’’ diyerek ‘’Her şeyi sil’’ demeniz durumunda işlemler bitirebileceksiniz.

Belirtilen işlemlerin bitimiyle birlikte sorun giderilmiş ve sıfırlamanın ilk ayağı tamamlanmış olacaktır. İkinci sıfırlama ayarı için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Xiaomi Mi 4C sıfırlama

Xiaomi Mi 4C sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanacaktır.

Önceki İçerikXiaomi Mi 4S format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikXiaomi Redmi Note 3 format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here