Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Mi 6 format atma ve sıfırlama ayarlarının hangi alandan sağlanacağına bakacağız.

Kullanımı gerçekleştirmiş olduğumuz telefonlarda nedenini bilmediğimiz şekilde problemlerle karşılaşabilmekteyiz. Donanımsal olmayan problemlerin çözümü sıfırlama yöntemiyle giderilebilmektedir. Xiaomi Mi 6 format atma ve sıfırlama ayarları konusunda sizi bilgilendireceğiz.

  • Öncelikli olarak telefonunuzun içerisindeki ayarların yapılandırılabilmesini deneyiniz.
  • Sorununuzu bahsedilen şekilde gideremez iseniz vereceğimiz ayarlar neticesinde çözüm sağlayabilirsiniz.

Xiaomi Mi 6 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 6 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 6 format atma ayarı öncesinde telefonunuzun içerisindeki yedekleri almanızı öneriyoruz. Yedekleri almanızla birlikte telefon rehberini de yedeklemeyi unutmayınız. Yedeklerin tamamını işleme koymanızla birlikte rehber yedeklemesi için ‘’Mcbackup’’ uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Aynı zamanda telefonunuzun şarj oranının %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmelisiniz. Vereceğimiz bilgileri bu yönde işleme koymanızla birlikte sıfırlamaya başlayabilirsiniz. Hazırsanız eğer işlemlere başlayabiliriz.

  • Öncelikli olarak telefonunuzun menü bölmesine gelmelisiniz.
  • Sonrasında ise ‘’Ayarlar’’ bölümüne girip oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ seçeneğine dokununuz.
  • Bir sonraki ekranda ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyerek devamında ise ‘’Telefonu sıfırla’’ diyerek işlemleri bitiriniz.
  • Her şeyi sil dediğinizde cihazın sıfırlama ayarlarını bitirmiş olacaksınız.

İlk işleminizi belirtilen şekilde sağlayabilirsiniz. İkinci ayarlar için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Xiaomi Mi 6 sıfırlama

Xiaomi Mi 6 sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikinstagram remiksle görünmüyor ve çıkmıyor
Sonraki İçerikXiaomi Mi 5 Prime format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here