Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Mi 4X format atma ve sıfırlama ayarları konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Mevcutta kullanıyor olduğunuz telefonunuzun kendine has sıfırlama yöntemleri bulunmaktadır. Bunların neler olduğunu öğrenmek istiyorsanız cihazınızla ilgili doğru bir araştırma yapmalısınız. Xiaomi Mi 4X format atma ve sıfırlama işlemleri için nelerin gerekli olduğuna göz gezdireceğiz.

  • Sıfırlamanızın iki ayağı olmasından dolayı bu iki ayağı sizin için ayrı ayrı ele alarak bilgilendireceğiz.
  • Aşamalar neticesinde sıfırlamanızı bitirmiş ve yaşanan sorununuzu da gidermiş olacaksınız.

Xiaomi Mi 4X format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 4X format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 4X format atma ayarlarınız için ilk olarak telefonunuzun yedeklemesini almalısınız. Yedeklerinizi alırken rehber yedeklemesi için ise ‘’Mcbackup’’ uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Yedeklemeleri işleme koyduktan sonra geriye kalan işlem ise telefonunuzun şarj oranını gözden geçirmek olacaktır. Bu oran %70 ve üzerinde olması gerekiyor ki sıfırlama sonrasında bir problem ile karşı karşıya kalmayınız. Şimdi konuyu daha fazla uzatmadan hangi ayarın nereden yapılacağı konusunda sizi bilgilendirelim.

  • Öncelikli olarak telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölmesine girip oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine dokununuz.
  • Bahsedilen ayarlarınızı devreye almanızla birlikte ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyerek oradan da ‘’Telefonu sıfırla’’ demelisiniz.
  • Son aşamaya geldiğiniz de ise ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterli olacaktır.

Bahsedilen işlemler sıfırlamanızın ilk ayağını bitirmiş olacaktır. İkinci ayağı için ise sizin adınıza aşağıda vereceğimiz bilgileri gözden geçirmek yeterlidir.

Xiaomi Mi 4X sıfırlama

Xiaomi Mi 4X sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikXiaomi Mi Mix 2 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikXiaomi Mi Max 2 format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here