Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Mi 5 Prime format atma ve sıfırlama ayarlarını birlikte gerçekleştireceğiz.

Telefonunuzun içerisinde yer alan uygulamalardan kaynaklı olarak problemler yaşayabilirsiniz. Sorunların giderilebilmesini artık araştırma yaparak gerçekleştirmeniz mümkündür. Xiaomi Mi 5 Prime format atma ve sıfırlama konusunda sizi aydınlatacağız.

  • Aslında her telefonun kendine has sıfırlama yöntemi bulunmaktadır.
  • Xiaomi telefonları içinde bu durum geçerli olmasından ötürü iki farklı sıfırlama yöntemleri konusunda sizi bilgilendiriyor olacağız.

Xiaomi Mi 5 Prime format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 5 Prime format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 5 Prime format atma işlemlerinizin devreye konulmadan önce bilmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunları bilmeden sıfırlamaya başlarsanız ister istemez sorunlarla karşılaşma ihtimali olabilir.

Şimdi bu sıfırlamanıza başlamadan önce yedekleri alınız. Ve rehber yedeği için ise ‘’Mcbackup’’ uygulamasından yararlanın. Tüm bunlardan yararlanmanızla birlikte telefon şarjınızın %70 ve üzerinde olmasına dikkat ettikten sonra artık sıfırlamaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak telefonunuzun menü bölmesine gelmelisiniz.
  • Sonrasında ise ‘’Ayarlar’’ bölümüne girip oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ seçeneğine dokununuz.
  • Bir sonraki ekranda ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyerek devamında ise ‘’Telefonu sıfırla’’ diyerek işlemleri bitiriniz.
  • Her şeyi sil dediğinizde cihazın sıfırlama ayarlarını bitirebilirsiniz.

Ayarlarınızı bahsedilen şekilde işleme koymanızla birlikte ilk sıfırlama yöntemi bitmiş olacaktır. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Xiaomi Mi 5 Prime sıfırlama

Xiaomi Mi 5 Prime sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikXiaomi Mi 6 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikXiaomi Mi 5S Pro format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here