Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Mi 3 format atma ve sıfırlama ayarları konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Telefon yavaşladı, cihazıma virüs bulaştı ya da donmalar yaşıyorum sorunlarına dur demek tamamen sizin elinizdedir. Hataların giderilebilmesi ve sorunun çözüme kavuşabilmesi için sıfırlama yöntemi her zaman işinize yarayacaktır. Xiaomi Mi 3 format atma ve sıfırlama adımları için hangi alandan işlem yapılacağına bakacağız.

  • Sorun donanımsal değil ve teknik bir problem yaşıyorsanız sıfırlama yöntemi her zaman işinizi görmeye yetecektir.
  • Ancak sorun donanımsal kaynaklı ise yapacağınız sıfırlama işinizi görmeyecektir.

Xiaomi Mi 3 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 3 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 3 format atma ayarları için öncelikle cihazınızın içerisinde bulunan yedeklerinizi almanız gereklidir. Yedeklerinizi aldıktan sonra geriye kalan işlemlerden birisi de rehber yedeği olmasından ötürü onu almak için ise ‘’Mcbackup’’ uygulamasından faydalanabilirsiniz.

Mcbackup rehber yedeklemesi için en çok tercih edilen uygulamalar arasındaki yerini almış durumdadır. Bunların dışında telefonunuzun şarj yüzdesinin de %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

  • Yedeklemeler ve yüzdelik dilim bittiğinde ise geriye kalan işlem cihazın sıfırlama yöntemidir.
  • Ürünün sıfırlanabilmesi için ilk olarak telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölmesine girerek oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ sekmesine dokununuz.
  • Açılan ekranda ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demenizle birlikte ‘’Telefonu sıfırla’’ diyerek oradan da ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterliliğini koruyacaktır.

Bütün bunların sonucunda telefonunuzun ilk sıfırlama yöntemi bitmiş olacaktır. İkinci sıfırlama yöntemi için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Xiaomi Mi 3 sıfırlama

Xiaomi Mi 3 sıfırlama işlemleri için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanacaktır.

Önceki İçerikXiaomi Redmi Note format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikXiaomi Mi 4 format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here