Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Xiaomi Mi 4 format atma ve sıfırlama noktasında sizi bilgilendireceğiz.

Akıllı telefonların çoğaldığı bu dönemde kullanımlara bağlı olacak şekilde arızalarında çoğaldığını söylemek mümkündür. Ancak günümüz teknolojisinde artık teknik bakımdan yaşanan sorunları bizlerde araştırarak çözüme kavuşturabiliyoruz. Xiaomi Mi 4 format atma ve sıfırlama işlemleri için gereken verileri kontrol edeceğiz.

  • Cihazınızın sıfırlanabilmesi için alacağınız önlemler bulunmaktadır.
  • Bu önlemlerin ne olduğunu bilmeden gireceğiniz sıfırlama ister istemez hata almanıza neden olacaktır.

Xiaomi Mi 4 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 4 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 4 format atma işlemleri için ilk olarak telefonunuzun içerisinde bulunan resim, video ve özel bilgilerinizin yedeklenmesi gereklidir. Yedeklemeleri almadan gireceğiniz sıfırlama ister istemez sorun yaşamanıza neden olabilir. Dolayısıyla bir sıfırlama yapılacaksa bunun öncesinde yedeğin muhakkak alınması gereklidir.

Yedekle beraber telefonunuzun şarj yüzdesinin de %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Tüm verdiğimiz bilgilere dikkat ettim diyorsanız artık sıfırlamaya başlayabilirsiniz. İşlemler için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Yedeklemeler ve yüzdelik dilim bittiğinde ise geriye kalan işlem cihazın sıfırlama yöntemidir.
  • Ürünün sıfırlanabilmesi için ilk olarak telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölmesine girerek oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ sekmesine dokununuz.
  • Açılan ekranda ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demenizle birlikte ‘’Telefonu sıfırla’’ diyerek oradan da ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterliliğini koruyacaktır.

Bahsedilen işlemler telefonunuzun sıfırlama işlemlerinin ilk ayağıydı. İkinci ayağı için ise aşağıdaki bilgileri işleme koymanızı tavsiye ediyoruz.

Xiaomi Mi 4 sıfırlama

Xiaomi Mi 4 sıfırlama işlemleri için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz