Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Xiaomi Redmi Note format atma ve sıfırlama ayarları konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Kullanıyor olduğumuz telefonlarda bazen yüklenen uygulamalar ve nedenini bilmediğimiz sebeplerden ötürü hatalarla karşılaşılabilmektedir. Oluşan bu sorunların önüne geçilebilmesi için izlenmesi gereken yollar bulunmaktadır. Xiaomi Redmi Note format atma ve sıfırlama adımları da bu yollardan birisidir.

  • Sorununuzu giderilebilmesi için yapılması muhtemel ayarlar vardır.
  • Sıfırlama işlemlerini hatasız bir şekilde işleme koymak istiyorsanız izleyeceğiniz çözüm yöntemi içinde gerekenleri ele alacağız.

Xiaomi Redmi Note format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi Note format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi Note format atma için ilk olarak uygulamanızın içerisindeki yedeklerinizi almanız gerekmektedir. Uygulama yedeklerini aldıktan sonra rehber yedeklenebilmesi içinde aynı zamanda ‘’Mcbackup’’ uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Rehberin yedeklenmesiyle birlikte artık geriye bir tek telefonunuzun şarj yüzdesini kontrol etmek kalıyor. Şarj oranı %70 ve üzerinde olması gerekeceğinden dolayı bu orana dikkat etmeniz gereklidir. İlgili alana dikkat ettiğiniz sürece sıfırlamayı çok rahat bir şekilde başlatabilirsiniz.

  • Sıfırlama işlemleri için ilk olarak ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş gerçekleştiriniz.
  • Ayarlar alanına girişinizi yapmanızla birlikte gelen sayfa içerisinde ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine dokununuz.
  • Oradan da ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demenizle birlikte ‘’Telefonu sıfırla’’ demelisiniz.
  • Ayarların sonuna geldiğinizde ise ‘’Her şeyi sil’’ diyebilirsiniz.

İşleme koyacağınız ayarlarınız sonrasında sorununuzu kısa süre içerisinde çözüme kavuşturmuş olacaksınız. İlk sıfırlama yöntemi böyle iken ikinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Xiaomi Redmi Note sıfırlama

Xiaomi Redmi Note sıfırlama işlemleri için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanacaktır.

Önceki İçerikFacebook video kalitesi arttırma ve optimize etme
Sonraki İçerikXiaomi Mi 3 format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here