Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Word imza ekleme ve oluşturma işlemlerini hangi alandan sağlayacağınızı detaylı şekilde ele almış bulunuyoruz.

Metin dosyalarınızı hazırladığınız, ödevlerin bir çoğunu yapmış olduğunuz ve iş yerindeki istenilen verileri hazırlamış olduğunuz Microsoft Word programına imza eklemek isteyebilirsiniz. Word imza ekleme ve oluşturma ayarlarını daha öncesinde hiç yapmadıysanız eğer bu ayarların nereden sağlanacağı konusunda sizi bilgilendireceğiz.

  • Bill Gates’in sahibi olduğu yazılım firması Microsoft tarafından geliştirilen sözcük işlemci programı Word uygulamasına imza ekleme ayarlarını beraber gerçekleştireceğiz.
  • İmzanın önemi oldukça yüksek olduğundan dolayı hazırlanan metnin tamamen size ait olduğunun da bir anlamda göstergesidir.
  • Özellikle hazırlanan dosyanızı kurumsal bir alana gönderecekseniz eğer ilgili dosyada imzanızın olması sizi bir adım daha ileriye götüreceksiniz.
  • Konuyu daha fazla uzatmadan imzanın hangi alandan oluşturulacağına dair detayları birlikte gözden geçireceğiz.

Word imza ekleme ve oluşturma

Word imza ekleme

Word imza ekleme ayarlarını işleme alarak dijital imzanızı oluşturabilir ve buna bağlı olacak şekilde kendi imzanızı da resim olarak eklemenizi sağlayabilirsiniz. İmzanızın Word alanında daha öncesinde hiç eklemesini sağlamadıysanız eğer ilk olarak programı açıyorsunuz.

Programı açtıktan sonra imzanın eklenebilmesi için üst tarafta yer alan seçenekler arasında ‘’Ekle’’ butonuna dokunun. Ekle demenizle birlikte gelen sayfanın üst tarafında ‘’Metin kutusu’’ adı altında bir seçenek göreceksiniz. Onun hemen sağ üstünde yer alan kalem ve metin şeklindeki butona tıklayın.

Belirtilen alana dokunmanızla birlikte ‘’Microsoft Office imza satırı’’ seçeneğine dokunun. Ardından karşınıza gelecek olan sayfada ‘’İmza ayarları’’ adı altında gireceğiniz bilgilerin olduğu bir ekran gelecektir. Burada sizden istenilen bilgileri eksiksiz girdiğiniz taktirde imzanızın oluşturulabilmesi için alt tarafta yer alan ‘’Tamam’’ butonuna dokunmanız yeterlidir. İmzanın oluşturulması ile birlikte ‘’X’’ şeklinde bir satırın Word programının belli alanındaki yerini alacaktır. Siz imzanın hangi satırda yer almasını istiyorsanız bu alandan ilerleme sağlayabilirsiniz.

Word imza oluşturma

Word imza oluşturma

Word imza oluşturma aşamalarını yukarıdaki şekilde işleme koyabilirsiniz. Böylelikle kendinize ait imzanızın Word dosyasında da oluşturmuş olacaksınız. Fakat siz belirttiğimiz ayarları yapmış olduğunuz esnada hata alıyorsanız muhtemelen ‘’İmza ayarları’’ alanında sizden istenilen bilgiler de hata yapıyor olabilirsiniz.

İmza ayarlarının oradaki alana gireceğiniz bilgiler zaten örneklendirilmiş olduğu için o örneği takip ederek ayarlarınıza devam etmenizde yarar bulunuyor. Word ile alakalı sormak istediğiniz farklı bir yer olur ise bize bunu yorum alanından dile getirebilirsiniz.

Word imza ekleme ve oluşturma
Önceki İçerikAndroid FPS arttırma ve yükseltme
Sonraki İçerikMessenger uygulama kilidini açma ve etkinleştirme
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here