Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Word dosyası bulunamadı hatası ve çözümü için izlenecek çözüm yollarının neler olduğuna beraber göz gezdireceğiz.

Microsoft tarafından geliştirilen, Word, Excel, Power point vb. programların kullanımı için lisanslar alınmakta ve buna göre işlem sağlanmaktadır. Kullanılan programlarda istemsiz şekilde hatalarda oluşabilmektedir. Son zamanlarda dosya gönderimi yapan ya da alan kullanıcılar Word dosyası bulunamadı hatası ve çözümü noktasında bir araştırma sağladığını gözlemlemiş bulunuyoruz.

  • Oluşturmuş olduğunuz Word belgesini, mail, Skype ya da farklı uygulamalardan iş arkadaşınıza veya başka birine gönderebilirsiniz.
  • Göndermiş olduğunuz dosyanın açılmaması veya almış olduğunuz dosyanın açılmaması sonucunda hangi adımların kontrol edeceğini birlikte inceleyeceğiz.
  • Word dosyası bulunamadı sorununun ne ile alakalı olduğunu birlikte incelerken çözüm hususundaki ayarlarınıza da beraber bakacağız.

Word dosyası bulunamadı hatası ve çözümü

Word dosyası bulunamadı hatası ve çözümü

Word dosyası bulunamadı hatası gelme nedenlerinin başında farklı bir işletim sistemi ve farklı bir Word versiyonu ile alakalıdır. Normal şartlarda dosyayı size gönderen kişi Windows 7 işletim sistemi kullanıyor ve siz de Windows 10 işletim sistemi kullanıyorsanız bu durumda hata almanız gayet normaldir.

Karşı taraf Word farklı versiyonunu kullanıyor siz farklı versiyonunu kullanıyorsanız eğer Word dosyası bulunamadı hatası ile karşılaşmanız normaldir. Böyle durumlarda size gönderilmiş olan dosyanın silinmeden farklı bir bilgisayardan açılmasını deneyebilirsiniz. Açmaya çalıştığınız bilgisayarda dosya açılıyor ve sadece sizin bilgisayarınızda açılmıyor ise bu durumda dosyayı silmemenizi ve cihazınızdaki sorunu gidermeye çalışın.

Ancak siz farklı bir bilgisayardan denediğinizde de dosya o bilgisayarda da açmıyorsa gönderilen dosya içeriği bozuk ya da hatalı olabilir. İçerisinde bilgilerin olduğundan eminseniz ve buna rağmen açılmadığını düşünüyorsanız arka planda çalışan uygulamalarınızdan ötürü bu hatayı alıyor olabilirsiniz. Farklı dosyalar ya da indirmiş olduğunuz programlar var ise o programları kapattıktan sonra dosyayı tekrar açmayı deneyin.

Word dosyası bulunamadı çözümü

Word dosyası bulunamadı çözümü için bir sonraki işlem ise bilgisayarınızı kapatıp 5 dakika gibi bir süre bekledikten sonra tekrar açarak dosyanın açılımını yeniden gerçekleştirmek olacaktır. Dosyayı açmanızla beraber sorun giderilmiş değil ise gelen güncellemelerinizi gözden geçirmelisiniz.

Bilgisayarınızda var olan güncellemelerin işleme alınmamasından dolayı bu hatayı alıyor olma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Word hakkında sormak veya takıldığınız farklı konuları bize yorum alanından dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikEBA mobil internetimi harcıyor ve bitiriyor
Sonraki İçerikFallout Shelter sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here