Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Messenger uygulama kilidini açma ve etkinleştirme işlemlerini hangi alandan gerçekleştireceğinizi ele aldık.

İnstagram ve Whatsapp alanlarına getirilen Oda özelliğinin asıl amacı Messenger uygulamasıyla birlikte mesajlaşmaların birleştirilmesidir. Yenilik olarak adlandırdığımız bu özelliğin haricinde artık messenger alanına kilit koyabileceğiniz bir yenilikte getirilmiştir. Messenger uygulama kilidini açma ve etkinleştirme ayarlarının nasıl yapıldığı konusunda bir fikre sahip değilseniz eğer ayarların nasıl işleme konulacağını bildireceğiz.

  • Telefonlarımız bizim kırmızı çizgimiz olmasından dolayı cihaz içerisinde kullanmış olduğumuz uygulamaların hemen hemen hepsinde özel görüşmeler sağlayabiliyoruz.
  • Görüşmelerimizin başkaları tarafından kontrol edilmesi ise bizi rahatsız edeceği için bunun olmaması adına telefonlarımıza kilit koymaktayız.
  • Lakin artık uygulamaların içerisine de harici kilitler koyarak kendinizi ve mesajlarınızı tamamen güvende tutabilirsiniz.
  • Messenger için bu işlemin nasıl kaleme alınacağına beraber göz gezdirerek sorununuzu gidereceğiz.

Messenger uygulama kilidini açma ve etkinleştirme

Messenger uygulama kilidini açma

Messenger uygulama kilidini açma işlemlerinden önce çoğu kullanıcı özelliğe getirilen uygulama kilidinden dahi haberdar değil. Uygulamaya getirilen güncelleme sonrasında artık kullanımlarınızı kendinize has olacak şekilde sağlayabileceksiniz. Messenger alanına kilidin koyulabilmesi için hangi adımların takip edilmesi gerektiğine bakacağız.

İlk önce Messenger hesabınıza girişinizi gerçekleştirelim. Hesabınıza giriş sağlamanızla birlikte gelen sayfanın sol üst tarafında bulunan ‘’Profil’’ simgenize dokunun. Profil alanına dokunmanızla beraber açılan sayfada ‘’Gizlilik’’ yazısını göreceksiniz. Bu alana tıklamanız ile beraber bir sonraki ekranda ‘’Uygulama kilidi’’ adı altında bir seçenek olacaktır.

Bu alana girişinizi yapmanızla beraber ‘’Touch ID gereksin’’ seçeneğinin karşısındaki tik işareti kapalı durumadır. Bu işaretin aktif duruma getirilebilmesi için sağa çekmeniz yeterli olacaktır. Ardından Messenger uygulamanıza girişinizi her sağladığınızda sizden kilit isteyecektir. Yalnız ayrıldıktan kaç dakika ya da saat sonra bu kilidi isteyeceğini kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Yine gelen ekranın altında yer alan seçeneklerin içerisinden istediğiniz zaman dilimini seçerek ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Messenger uygulama kilidini etkinleştirme

Messenger uygulama kilidini etkinleştirme

Messenger uygulama kilidini etkinleştirme ayarlarını bahsettiğimiz şekilde işleme alabilirsiniz. Ancak siz ayarları yapıyor olmanıza karşın hala daha etkinleşmiyor ise internet bağlantınızın kesikliğinden dolayı sorun yaşamış olabilirsiniz. Bağlantılarınızı gözden geçirerek yeniden denemenizde fayda var.

İnternet bağlantınızda sorun yok ise arka planda çalışan uygulamalarınızdan ötürü ayarlar devreye alınmamış olabilir. Onları neticelendirip yeniden ayarları işleme alabilirsiniz.

Messenger uygulama kilidini açma ve etkinleştirme
Önceki İçerikWord imza ekleme ve oluşturma
Sonraki İçerikThe Amazing Spider-Man sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here