Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Android FPS arttırma ve yükseltme işlemlerinizi nereden sağlanacağına dair bilgi vereceğiz.

Teknoloji geliştikçe akıllı telefonlar, bilgisayarlar ve buna bağlı tüm teknolojik ürünlerde de ciddi geliştirmeler olmaktadır. Nitekim telefonlar geliştikçe yükleme yapmış olduğumuz oyunlarında grafikleri değişkenlik göstermektedir. Grafik değerleri yüksek oyunların kalite bakımında da oldukça eğlenceli bir hal aldığını söyleyebiliriz. Android FPS arttırma ve yükseltme adımlarını da tam bunun için istenmektedir.

  • Cihazınıza yüklemiş olduğunuz kaliteli oyunların bazen telefonlarınızın yetersiz kaldığını söyleyebiliriz.
  • Performans olarak telefonunuz ne kadar iyi olursa olsun bazı kullanıcılar oyunlarda donma ve kasma sorunları ya da görüntünün netliği ile ilgili şikayet edebilmektedir.
  • Android telefonunuzda bu sorunun önüne geçebilmeniz için FPS ayarını arttırabilirsiniz.
  • İlgili ayarın arttırılmasıyla beraber sorununuzun giderildiğini sizde görebileceksiniz. İsterseniz bu ayarın nasıl işleme koyulacağına beraber göz gezdirelim.

Android FPS arttırma

Android FPS arttırma ve yükseltme

Android FPS arttırma ayarlarına başlamadan önce isterseniz ilk olarak FPS ne anlama gelmektedir. Onu kısaca size açıklayalım. FPS saniyelik görüntülü sayısı olarak bilinmektedir. Dolayısıyla bire bir görüntüye etki eden bir ayardır. Haliyle telefonlarımıza yüklemiş olduğumuz oyunların görüntü kalitesi ve netliği üst seviyelerde olduğundan dolayı telefonunuzun da bu netliği kaldırması gerekecektir.

Akıcılığın ve hızın belli orantıda gitmesini isteyen birinin hemen FPS ayarlarını gözden geçireceğini biliyoruz. Nitekim sizde Android telefonunuzun bu ayarlarını gözden geçirmek için araştırma içerisine girmişsinizdir. FPS ne kadar yüksek ise görüntünüzün kalitesi, hızı ve oyunun performansıyla alakalı netliği de o kadar iyi olacaktır.

FPS ayarlarını arttırmaya geçmeden önce telefonunuzun içerisindeki ‘’Geliştirici seçenekleri’’ alanına gelerek bu bölmeyi aktif duruma getirmeniz gerekiyor. İlgili alana nasıl gideceğinizi bilmiyorsanız eğer biz bu ayarlar konusunda sizleri bilgilendireceğiz. İlk önce telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş gerçekleştirip oradan da ‘’Telefon hakkında’’ kısmına giriş sağlayın. Devamında ise ‘’Yazılım bilgileri’’ alanına dokunun. Açılan sayfada ‘’Yapım numarası’’ yazan bölmeye 8 defa üst üste basıp bırakın. Yapmış olduğunuz işlem aşaması sonucunda ‘’Artık bir geliştiricisiniz’’ diye bir bilgilendirme gelecektir. Ayarlara tekrar girdiğinizde ‘’Geliştirici seçenekler’’ sekmesi artık telefonunuzdaki yerini almış olacaktır.

Android FPS yükseltme

Android FPS yükseltme ayarlarınızla ilgili olarak üst taraftaki işlemleri sorunsuz şekilde işleme koymanızla beraber artık geriye kalan işlemleriniz oldukça basittir. İlk olarak ‘’Ayarlar’’ bölmesine girip oradan da ‘’Geliştirici seçenekleri’’ alanına gelerek ‘’GPU görüntülemeyi zorla’’ özelliğini aktif duruma getirmeniz yeterlidir.

Böylelikle oyundaki, netlik ve hız ayarları da normale dönmüş olacaktır. Telefon hakkında sormak istediğiniz farklı bir ayar var ise bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz