Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Windows 11 otomatik kapanıyor ve kapanmasın sorununu ele alacağız.

Teknolojinin gelişimine dur demek neredeyse imkansız bir hale gelmiş durumdadır. Hal böyle iken bilgisayarımızda da bu gelişimi görebilmek mümkündür. Bir önceki yazımızda komut yolu ile bilgisayarımıza nasıl bir komut verdiğimize değinmiştik. Bu yazımızda ise kapanma sorununun önüne geçilebilmesi için nelerin gerekli olduğuna değineceğiz. Windows 11 otomatik kapanıyor ve kapanmasın istiyorsanız verdiğiniz komutun iptali için gereken verileri sizlerle paylaşacağız.

  • Aslında teknoloji geliştikçe işlemler de bir o kadar kolay hale gelmektedir. Bu hususta Windows 11 geçiş sonrasında Macbook benzerliği ilk göze çarpanlar arasındadır.
  • Lakin içerisinde barınan özelliklerle beraber bu durumun hiçte öyle olmadığını söyleyebilmek mümkündür.

Windows 11 otomatik kapanıyor ve kapanmasın

Windows 11 otomatik kapanıyor
  1. Windows 11 otomatik kapanıyor nedeni nedir?

Aslında bu sorunun cevabı oldukça açıktır. Bilgisayarınız otomatik kapanma emrini siz girdiğiniz süre sınırlamasıyla birlikte veriyorsunuz. Dolayısıyla bu süre sınırlamasını işleme koymanız sonucunda tekrarı iptal işlemleri ise yine komut yolu ile olmaktadır. Bunlara dur demekte bunun devam etmesini istemekte aslında birazda sizin elinizdedir.

Peki ya daha öncesinde vermiş olduğunu süre içerisinde kapanacak olan bilgisayarınızdan bu komutun iptali için neler yapılması gerektiğine birlikte göz atalım. Bunun için aşağıdaki aşamaları takip etmenizde fayda bulunmaktadır.

  • Windows tuşu ile beraber ‘’R’’ harfine birlikte basmanız gerekmektedir.
  • Ardından karşınıza ‘’Çalıştır’’ penceresinin geldiğini göreceksiniz.
  • Çalıştır penceresine ‘’Cmd.exe’’ yazıp enter tuşuna basarak devam etmeniz gerekmektedir.

İlgili işlemleri yaptıktan sonra gelen Dos ekranına vereceğimiz bilgileri sorunsuz şekilde giriş sağlamanız gerekmektedir.

  • Windows 11 otomatik kapanmasın

Var olan ayarları gerçekleştirdikten sonra ilgili alana ‘’ shutdown –a’’ yazıp enter tuşuna basmanızla birlikte artık kendiliğinden kapanma sorununun da önüne geçmiş olacaksınız. Oldukça pratik olan bu işlem aslında bilmeyen birine oldukça zor görünebilir. Biz ise zor görünen bu olayı en aza indirmek için gerekli olan bilgileri sizinle paylaşmaktayız. Umarım hazırlamış olduğumuz bu yazı sonrasında Windows 11 işletim sistemine bakış açınız değişmiştir. Windows 11 ile alakalı merak ettiklerinizi bize yorumdan belirtebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz