Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Whatsapp arama bağlantısı oluştur çıkmıyor konusuna değineceğiz.

iPhone ve Android telefonlarımızı yeni aldığımızda senkronizasyon işlemleri adına yürüttüğümüz ve yüklemesini ilk gerçekleştirdiğimiz uygulamaların başında gelen Whatsapp uygulamasına getirilen yeniliklerden bahsedeceğiz. Bazı kullanıcılar ise Whatsapp arama bağlantısı oluştur çıkmıyor demektedir.

  • Uygulama gelen bir yenilik size daha sonrasında gelebilmektedir.
  • Ancak aradan zaman geçmiş ve herkes özelliği kullanıyor olmasına rağmen size hala getirilen özellik gelmedi ise bu durumda farklı bir problem ile karşı karşıya kalmış olabilirsiniz.
  • Hangi yolların takip edilmesi gerektiğine hep birlikte göz gezdireceğiz.

Whatsapp arama bağlantısı oluştur çıkmıyor

Whatsapp arama bağlantısı oluştur
  1. Whatsapp arama bağlantısı oluştur

Bu işlem aslında sanıldığından daha basit bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Lakin bazı kullanıcılara gelmediği için bende yok ya da çıkmıyor demektedir. İlk olarak özelliğin nerede olduğuna değinelim. Arama bağlantısı oluşturabilmeniz için Whatsapp hesabınıza giriş gerçekleştirip oradan da ‘’Arama’’ sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Bu işlem ile beraber üst alanda ‘’Arama bağlantısı oluştur’’ seçeneğini görmüş olmalısınız.

Arama bağlantısı oluştur dedikten sonra bağlantıyı oluşturma işlemlerini sağlayabilirsiniz. Ancak siz buraya geldiğinizde böyle bir seçenek çıkmıyor ya da karşınıza gelmiyor ise bunun farklı nedenleri bulunmaktadır. Dolayısıyla işlem aşamaları için öncelikle hesabınızı gözden geçirmelisiniz.

Hal böyle iken ilk kontrol mutlaka uygulamanın güncel olup olmamasıyla alakalıdır. Onun içinde play store ya da Apple store mağaza alanlarınıza girerek ‘’Whatsapp’’ yazıp uygulamanın güncel olup olmadığını gözden geçirebilirsiniz. Uygulama güncel ise sorun olmadan kullanımınızı sağlamanız gerekli. Fakat uygulama güncel değil ise muhakkak güncellemelerinizi sağlamanızda yarar bulunmaktadır.

  • Whatsapp arama bağlantısı oluştur bende yok

Siz uygulamayı güncel hale getirmenize rağmen hala daha sorun devam ediyorsa bu durumda farklı bir problem de yaşıyor olabilirsiniz. Dolayısıyla devamında uygulama yedeklerini aldıysanız eğer kaldırıp yeniden yükleme işlemi sağlayabilirsiniz.

Kaldırıp yüklemesini sağladığınızda da sorun devam ediyorsa bu durumu whatsapp yöneticilerine bize ulaşın kısmı üzerinden ulaştırmanız ve probleminizi kapsamlı şekilde dile getirmenizde yarar bulunmaktadır. Aklınıza takılan ya da sormak istediğiniz farklı bir husus varsa bunu bize yorumdan dile getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz