Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Whatsapp durum fotoğrafları bulanık ve net değil diyenler için çözümü yazımızda paylaşmış bulunuyoruz.

Snapchat uygulaması ile beraber gündem olan hikaye özelliği daha sonrasında her platforma dahil olmaya başlandı. Whatsapp, instagram, Youtube, Facebook ve Twitter uygulamasına da eklenen özellik kullanım bakımından Whatsapp ve İnstagram’da ilgiyle kullanılmaya devam etmektedir. Whatsapp durum fotoğrafları bulanık ve net değil diyenlere özel işlem aşamalarına birlikte bakacağız.

Duruma yükleme yaptığınız resimlerin ya da videolarınızın kalitesinde bir problem olduğunu düşünüyorsanız eğer bunun önüne nasıl geçeceğinize dair tüm detay bilgilerini sizinle paylaşıyor olacağız.

Whatsapp durum fotoğrafları bulanık ve net değil

Whatsapp durum fotoğrafları bulanık

Whatsapp durum fotoğrafları bulanık sorunuyla son zamanlarda karşılaşan kişilerin sayısında gün geçtikçe artış olduğunun tespitini sağlamış bulunmaktayız. Yaşanan olumsuzlukların önüne geçmek adına ise nelerin gerekli olduğuna bakmış bulunuyoruz.

Öncelikle Whatsapp uygulamasında resmin normal bir şekilde paylaşımının sağlanabilmesi için Whatsapp uygulamasının içerisine giriş gerçekleştirerek sağ alt alanda yer almakta olan ‘’Ayarlar’’ bölmesinin içerisine girişinizi gerçekleştiriniz.

Oradan da karşınıza gelen ekranda ‘’Saklama alanı ve veriler’’ bölmesini göreceksiniz. O bölmenin içerisine girişinizi gerçekleştiriniz. Gelen ekranda ‘’Medya yükleme kalitesi’’ adı altında en alt kısımda seçenek göreceksiniz. Bu seçeneğin üzerine tıklayınız. Bu sayede ‘’Fotoğraflar’’ adı altında açılacak pencere ekranında ‘’En yüksek kalite’’ seçeneğini işaretlerseniz resimde en ufak bir bulanıklık olmadan yükleme işlemlerini bitirmiş olacaksınız.

Whatsapp durum fotoğrafları net değil sorununa yönelik yapacağınız işlem aşaması neticesinde tekrar baktığınızda probleminizin artık giderilmiş olduğunu siz de görebilirsiniz. Verdiğimiz bu bilgiler ışığında sorun hala daha devam ediyorsa farklı bir problem yaşıyor olma ihtimaliniz oldukça yüksektir.

Böyle bir durumda ise öngörülen işlem ilk olarak Whatsapp uygulamasını telefonunuzdan kaldırınız. Ve ardından tekrar yükleme gerçekleştirerek telefonunuzu kapatıp yeniden açarak denemenizi aynı doğrultuda sağlamanız da fayda bulunmaktadır. Böylelikle sorun giderilmiş olması gerekiyor. Çünkü uygulama en güncel hali ile telefonunuza inmiş olacaktır. Ancak sorun buna rağmen devam ediyorsa bu durumda da sorun bildirisi sağlayarak durumu Whatsapp yöneticilerine bildirmenizi tavsiye ediyoruz.

Whatsapp durum fotoğrafları net değil
Whatsapp durum fotoğrafları bulanık ve net değil
Önceki İçerikBiP sesli mesaj duyulmuyor ve açınca telefon titriyor
Sonraki İçerikWhatsap medya yükleme kalitesi nerede ve bende yok
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz