Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Whatsapp varsayılan mesaj süresini ayarlama hususunda sizi bilgilendireceğiz.

Whatsapp sürekli kendini geliştirmekte olan sohbet uygulamaların başında gelmektedir. Nitekim teknoloji geliştikçe uygulamalarında mutlaka güncellemeye giderek kendini geliştirme yöntemine gitmektedir. Sosyal medya uygulamalarına getirilen kaybolan mesaj uygulaması Whatsapp varsayılan mesaj süresini ayarlama şeklinde gelmesinden ötürü ilgili sürelerin nasıl ve nereden ayarlanacağı konusunda sizleri aydınlatacağız.

  • Bu özellik sayesinde artık mesajlarınız siz silmeyene kadar değil sizin belirttiğiniz süre sonunda otomatik olarak silinecektir.
  • Yani silinme işlemlerinizi sizin var olan süreniz sonunda whatsapp otomatik olarak kaybedecektir.
  • Nasıl olduğu konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız eğer doğru yerde olduğunuzu da bildirmek isteriz.

Whatsapp varsayılan mesaj süresini ayarlama

Whatsapp varsayılan mesaj
  1. Whatsapp varsayılan mesaj süresi

Mesajlarınızın sizin belirttiğiniz süre dilimi içerisinde otomatik olarak kaybolmasını istiyorsanız eğer ilgili ayarlar hususunda sizleri bilgilendirip bu noktada sorununuzun giderilmesine yardımcı olacağız. İlk olarak Whatsapp uygulamasının içerisine girişinizi gerçekleştiriniz.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra sağ alt kısımda yer alan ‘’Ayarlar’’ bölümünün içerisine giriş gerçekleştirmeniz gereklidir. İlgili alana erişim yapmanızla birlikte karşınızda bulunan seçenekler içerisinde ‘’Gizlilik’’ sekmesine dokununuz.

Gizlilik kısmında sizin daha öncesinde ayarlamadıysanız eğer bir çok ayarlamalar bulunmaktadır. Ancak bizim konumuz varsayılan mesaj süresini ayarlamak olduğu için biz direk olan bu yazıyı görüp onun üzerinden ilerleme yapmamız gerekmektedir.

  • Whatsapp varsayılan mesaj

Karşımızda olan sayfada ‘’Varsayılan mesaj süresi’’ seçeneğini görmüş olacaksınız. Onun üzerine tıklamanız gereklidir. Muhtemelen tüm kullanıcılarda olduğu gibi sizde de bu kısım ‘’Kapalı’’ olarak gelecektir.

24 Saat tutmak istiyorsanız 24 saat, 7 gün ve 90 gün olmak üzere belirli süreler bulunmaktadır. Siz hangi aralıkta mesajlarınızın otomatik olarak kaybolmasını istiyorsanız bu gelen ekranda ilgili seçiminizi sağlayıp işlemlerinizi kayıt edebilirsiniz. Bu noktada ayarlar sorunsuz şekilde devam edecektir. Ve sizin belirttiğiniz süre dilimi sonunda mesajlarınız otomatik olarak kaybolacaktır. Şayet siz bu alana geldiğinizde ilgili seçenek çıkmaz ise uygulamadan kaynaklı sorun yaşıyorsunuzdur. Dolayısıyla güncellemeleri alıp almadığını mağaza alanına girerek kontrol sağlamanı gerekmektedir. Tüm verilen bilgiler ışığında yine de sorun yaşarsanız bize bu durumu yorumdan ulaştırabilirsiniz.

Whatsapp varsayılan mesaj süresi
Whatsapp varsayılan mesaj süresini ayarlama

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz