Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Whatsapp 7 gün sonra siliniyor ve kayboluyor sorununa ilişkin işlem aşamalarından bahsedeceğiz.

Popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’ta son zamanlarda çoğu kullanıcılar mesajlarının 7 Gün geçtikten sonra kendiliğinden kaybolduğunu dile getirmektedir. Bunun ana nedeninin en olduğuna dair gerekli araştırmayı gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Whatsapp 7 gün sonra siliniyor ve kayboluyor ise hangi adımları gözden geçirmeniz gerektiğine değineceğiz.

  • Normalde mesajların kendiliğinden silinme ya da kaybolma durumu yoktur.
  • Ancak yeni gelen özellikle birlikte süreli mesaj özelliği aktif edilmişse bu durumda 7 gün sonra mesajlar size sorulmaksızın kendiliğinden silinmektedir.

WhatsApp 7 gün sonra siliniyor ve kayboluyor

Whatsapp 7 gün sonra siliniyor

Whatsapp 7 gün sonra siliniyor diyenler için gereken araştırmayı sağlamış bulunuyoruz. Normalde telefonunuzda bir virüs yok ise Whatsapp mesajları sizin istemediğiniz süre içerisinde silme gibi bir durumu yaşatmamaktadır. Lakin mesaj içeriklerinde artık kişiye bağlı olacak şekilde süreli mesajları aktif duruma getirmeniz ile birlikte mesajlar otomatik olarak 7 Gün sonunda kendiliğinden silinmektedir.

Muhtemelen sizde bu sorunlardan birisini yaşıyorsunuzdur. Böyle bir problemin yaşanmamasını istiyorsanız dikkat etmeniz gereken yerin neresi olduğuna değineceğiz. İlk olarak Whatsapp uygulamasının içerisine girmeniz gerekmektedir. Uygulamaya girişinizi yapmanızla birlikte kişiyle olan sohbet ekranına geliniz. Ve daha sonrasında üst tarafta profil resmin yanındaki boşluk bölümüne dokununuz.

Karşınıza gelen sayfa içerisinde ‘’Süreli mesajlar’’ adı altında bir seçenek göreceksiniz. O seçeneğe tıklayıp açık olan durumu kapalı konuma getirmelisiniz. Kapalı hale getirmenize rağmen hala daha sorun devam ediyorsa bu durumda farklı bir problem olabilir. Sorunun giderilebilmesi için öncelikle telefonunuza yüklemiş olduğunuz son uygulamanızı telefonunuzdan kaldırmanızı öneriyoruz. Çünkü buradan bulaşmış olan bir virüs olabilir. Daha sonrasında ise güvendiğiniz bir virüs programı ile telefonunuzu tarattırmanızı tavsiye ediyoruz.

WhatsApp 7 gün sonra kayboluyor problemi buna rağmen devam ediyorsa bu durumda kaldırıp yeniden yükleme yapmanızı ve sorunu Whatsapp yöneticilerine ‘’Sorun bildir’’ alanından iletmenizi tavsiye ediyoruz. Sorun bildir üzerinden sorunu ilgili yöneticilere iletmeniz halinde gerekli olan bilgilendirmeyi sizinle paylaşıyor olacağımızı bilmenizi istiyoruz.

Whatsapp 7 gün sonra siliniyor ve kayboluyor
Önceki İçerikWhatsApp süreli mesajları açma ve etkinleştirme
Sonraki İçerikWhatsapp süreli mesajlar gözükmüyor ve çıkmıyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz