Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda WhatsApp süreli mesajları açma ve etkinleştirme işlemlerini nasıl sağlanacağına bakacağız.

Mesajlaşma uygulamaları arasında adından sıkça söz ettiren ve herkes tarafından sevilerek kullanılan uygulamalardan birisi olan Whatsapp’ta süreli mesajlar özelliği getirilmiş durumdadır. Özelliğin hesaplara dahil edilmesi sonrasında nasıl oynanacağı konusunda bilgiye sahip değilseniz çözümü size sunacağız. WhatsApp süreli mesajları açma ve etkinleştirme konusunda yardımcı olacağız.

Whatsapp’ta artık birisiyle yaptığınız görüşmelerin belli bir süre sonrasında kaybolmasını istiyorsanız bu özelliği aktif duruma getirmenizle birlikte 7 Gün sonra mesajların kendiliğinden gideceğini bilmenizi istiyorsunuz. Otomatik olarak kendiliğinden kaybolacaktır. Lakin çoğu kullanıcı özelliğin nerede olduğu konusunda bir fikre sahip olmadığını tespit ettiğimizden yazımızı konu almış bulunuyoruz.

WhatsApp süreli mesajları açma ve etkinleştirme

WhatsApp süreli mesajları açma

WhatsApp süreli mesajları açma aşamaları konusunda vereceğimiz bilgileri işleme almanızla birlikte sorununuzu kısa süre içerisinde giderebileceğinizi bilmenizi istiyoruz. Öncelikli olarak Whatsapp uygulamasının içerisine girişinizi gerçekleştiriniz.

Uygulamanızın içerisine girişinizi yapmanızla birlikte gelen hangi görüşmenizi süreli hale getirmek istiyorsanız o kişiyle olan sohbet ekranına geliniz. Geldikten sonra üst taraftaki profil resminin yanındaki boşluğa dokunup kişiyle olan konuşma detaylarının olduğu ekrana geliniz.

İlgili sayfaya geldiğinizde ekranda ‘’Süreli mesajlar’’ adı altında bir seçenek belirecektir. Onun üzerine tıklamanız durumunda açılan sayfa içerisinde ‘’Açık ya da kapalı’’ olacak şekilde iki ayrı seçenek göreceksiniz. Bu seçenekler arasında ‘’Açık’’ olanı seçmenizle birlikte artık süreli mesaj özelliğini aktif duruma getirmiş olacaksınız. Ki zaten Whatsapp’ta bu noktada sizi bilgilendiriyor olacaktır. Özelliğin aktif edilmesiyle birlikte kişiyle yaptığınız mesajlaşmaların 7 gün içerisinde kendiliğinden kaybolacağına dair bilgilendirme verilecektir.

WhatsApp süreli mesajları etkinleştirme

WhatsApp süreli mesajları etkinleştirme adımlarını bu sayede bitireceksiniz. Şayet sizin mesajlarınız 7 gün sonunda kaybolmuyorsa bu durumda farklı bir problem yaşıyor olabilirsiniz. Dolayısıyla bağlantılarınızı gözden geçirmenizi öneriyoruz. Mobilden bağlıysanız wifiye, wifiden bağlıysanız mobile bağlanarak deneme gerçekleştirmeniz de yarar bulunuyor.

Bağlantılarınızla alakalı bir problem olmadığını düşünüyorsanız uygulamayı kaldırıp yeniden yükleme işlemi sağlamanızla birlikte işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Whatsapp platformuyla alakalı sormak ya da eklemek istediğiniz haricinde merak ettiğiniz farklı konular var ise bunu bize yorumdan ulaştırmanız durumunda gereken bilgileri sizinle paylaşıyor olacağımızı bilmenizi istiyoruz.

WhatsApp süreli mesajları açma ve etkinleştirme
Önceki İçerikShadow Warrior 3 sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikWhatsapp 7 gün sonra siliniyor ve kayboluyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz