Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Tik tok engellediğimi nasıl anlarım ve engellendim mi? Sorularına yanıt verebilmek adına bildiklerimizi sizinle paylaşacağız.

Sosyal medya hesaplarında arkadaşlarımıza, sevdiklerimize ya da tanıyor olabileceğimiz kişilerle muhabbetlerimizi yapabiliyoruz. Veya da hiç tanımadığımız kişilerle çeşitli sohbetler içerisine girilebilmektedir. Bazen de kişinin üzerine fazla gidilmesinden ötürü karşı taraf sizi engelleyebilmektedir. Tik tok engellediğimi nasıl anlarım ve engellendim mi? Şeklinde bir araştırma içerisine girdiyseniz eğer doğru yerde olduğunuzu söyleyebiliriz.

Karşı tarafın sizi engelleyip engellemediğine dair ip uçları arıyorsanız eğer bunların nelerin olduğunu adım adım size aktaracağız. Normalde birinin sizi engelleyip engellemediğini öğrenebilmenizi için 3 yöntemi bulunmaktadır. Var olan bu 3 yöntemin hepsini sizinle paylaşarak engellenip engellenmediğinizi öğrenebileceksiniz.

Tik tok engellediğimi nasıl anlarım ve engellendim mi?

Tik tok engellediğimi nasıl anlarım ve engellendim mi

Tik tok engellediğimi nasıl anlarım diye girdiğiniz araştırmalar sonucunda öncelikle birinin sizi engellemesi sonrasında o kişi sizin takip listenizde yer almamaktadır. Ancak o kişi eğer takip listesinde bulunmuyorsa sadece sizi engellediğinden dolayı değil, hesabı silinmiş ya da kapatılmış olabilir. Haliyle bunu öğrenebilmeniz için farklı arkadaşlarınızda da onun hesabına bakmanız gerekiyor.

Profiliniz dokunup ve ardından takip ediliyor simgesine dokunarak gelen ekranda takip yazan bölme dokunarak takip listesinde olup olmadığını kontrol edebiliriniz. Haricinde engellendiğinizi düşündüğünüz kişinin öncesinde yapmış olduğu bir videoya yorum yaptıysanız eğer o yorumu bulmanız gereklidir. Yorum üzerinden videoya ulaşmanız gerekiyor. Şayet video bağlantısına dokunduğunuzda açılmıyor ise kişi sizi engellemiş olabilir. Veya da sadece engellememiştir videoyu silmiş olabilir.

Yorum yapmış olduğunuz videoya ulaşabilmeniz için ise ana sayfanıza gelerek bildirimler simgesine dokunabilirsiniz. Bu simge konuşma baloncuğunu andırmaktadır. Ardından bir yoruma giderek videoya dokunabilirsiniz. Videolarının açılıp açılmadığını gelen ekrandan kontrol ederek karşı tarafın sizi engelleyip engellemediğine dair bilgilere sahip olabilirsiniz.

Tik tok engellendim mi?

Tik tok engellendim mi? Sorusunun yanıtı yukarıdakiler olmadı ise eğer o kişinin hesabını keşfet sekmesi yani büyüteç simgesi alanında arama sağlayabilirsiniz. Şayet kişiyi göremiyorsanız sizi engellemiş olabilir. Lakin sizi engellemediğini düşünüyorsanız hesabınız silmiş ya da hesabı kapanmış olabileceğinden ötürü bahsettiğimiz bu işlemleri başka birisinin hesabından da kontrol edebilirsiniz.

Birini takip etmeye çalıştığınızda ‘’Kullanıcı gizlilik ayarları nedeniyle bu hesabı takip edemezsiniz’’ yönünde bir uyarı alıyorsanız eğer o kişinin sizi engellendiğini anlayabilirsiniz. Tik tok ile ilgili sormak ya da merak ettiğiniz farklı bir yer olur ise bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikHuawei Ascend P7 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikTik tok engelleri nelerdir ve nasıl anlaşılır?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here