Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Tik tok engelleri nelerdir ve nasıl anlaşılır? Yönündeki girdiğiniz araştırmaları sizinle paylaşıyor olacağız.

Tüm sosyal medya hesaplarında olduğu gibi Tik tok uygulaması da topluluk kurallarına önem gösteren bir platformdur. Haliyle tik tok uygulamasında bulunan topluluk kurallarından ötürü hesabınıza engeller gelebilir ya da kısıtlamalara maruz kalabilirsiniz. Tik tok engelleri nelerdir ve nasıl anlaşılır? Araştırma yapıyorsanız eğer bildiklerimizi aktaracağız.

Normalde diğer sosyal medya hesaplarında da kurallar bulunuyor ancak tik tok bu konuda çok katı bir şekilde ilerlemektedir. Canlı yayın kısıtlamaları, hesap takip edememe, videoların yüklenememesi, mesaj gönderilememesi ve hesapların kapatılabilmesi için oldukça sık kısıtlama verebilmektedir. Kısıtlamalar sonrasında kurallara uymayan kişilerin hesaplarını kapatmaktadır.

Tik tok engelleri nelerdir ve nasıl anlaşılır?

Tik tok engelleri nelerdir ve nasıl anlaşılır

Tik tok engelleri nelerdir şeklinde girdiğiniz araştırmaları kapsamlı şekilde araştırmış bulunuyoruz. Tik tok kullanıcılarının en çok merak ettiği engellerden birisi de keşfet engellidir. Yani videolarının keşfet kısmına düşmediğini ya da canlı yayın açılımı sırasında engel aldığını yasaklama geldiğini dile getirmektedir.

Tik tok uygulamasında keşfet bölmesinde yediğiniz engel için size bildirim göndermemektedir. Bunu anlayabileceğiniz en güzel yol videolarınızdır. Yani videolarınızın sadece takipçileriniz tarafından izleniyor olduğunu ve diğer kişilere gösterilmediğini zaten siz anlayabilirsiniz. Normalde diğer alanlara verdiğini engellerde bildirim gelirken keşfet bölmesinde işleyiş belirtilen şekilde ilerlemektedir.

Takip etme engelinin anlaşılabilmesi için oldukça basittir. Çünkü çok hızlı takip ediyorsun şeklindir bir uyarı bildirimi siz takip etmeye çalıştığınızda ekrana gelmektedir. Kurallarının ihlalini sağlamanız sizin engel almanıza neden olmaktadır. Engel ilk engeliniz ise hesabınız kapatılmaya gitmez. Lakin engel kalkar ve siz aynı şekilde bir engel alır iseniz bu durumda dikkatli olmanız gerekecektir. Çünkü bir sonraki engelde hesabınızı kapatılmasına sebebiyet verebilirsiniz.

Tik tok engelleri nasıl anlaşılır?

Tik tok engelleri nasıl anlaşılır? Sorusunun cevabını zaten tik tok vermektedir. Canlı yayına bir kısıtlama geldi ise canlı yayın açacağınız zaman gelen bildirimi görebilirsiniz. Canlı yayın açmanız yasaklandı yönünde bilgilendirme gelmektedir.

Bunun haricinde bazı kişiler önüne gelene yazdığınızdan ötürü çok hızlı yazıyorsun şeklinde uyarı bilgilendirmesi gelecektir. Gelen uyarı da size mesaj yazmayı durdurmanızı devam etmeniz halinde sorunla karşılaşacağınızı dile getirmektedir. Böylelikle engelleri anlayabilirsiniz. Tik tok hakkında sormak istediğiniz farklı konular varsa bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikTik tok engellediğimi nasıl anlarım ve engellendim mi?
Sonraki İçerikHearts of Iron 4 sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here