Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei Ascend P7 format atma ve sıfırlama ayarları konusunda işlemleri nereden sağlanacağını ele aldık.

Almış olduğumuz telefonlar kişiden kişiye göre değişmektedir. Siz de kendinize göre bir telefon aldıysanız eğer almış olduğunu telefon belli bir aşama sonrasında çeşitli sorunlar verebilmektedir. Aldığınız sorunların giderilebilmesi için girdiğiniz araştırmalarınızda en son ihtimal cihazın sıfırlaması olmaktadır. Huawei Ascend P7 format atma ve sıfırlama ayarlarına dair bir fikre sahip değilseniz bildiklerimizi sizinle paylaşıyor olacağız.

Aslında Huawei telefonlarınızın hemen hemen hepsinin sıfırlama yöntemi ayrıdır. Lakin bazı modellerin sıfırlama tekniği farklı ilerlemektedir. Dolayısıyla sizin telefonunuzun iki farklı sıfırlama yöntemi olmasından dolayı her iki yöntemi de ayrı ayrı ele alarak probleminizi gidererek cihazınızın sıfırlama işlemlerini gerçekleştireceğiz.

Huawei Ascend P7 format atma ve sıfırlama

Huawei Ascend P7 format atma ve sıfırlama

Huawei Ascend P7 format atma ayarlarını işleme koymadan önce muhakkak telefonunuzun içerisindeki verilerin yedeğini almanız gerekecektir. Yedeklerinizi almadan gireceğiniz sıfırlama sonrasında cihazda bulunan bütün verilerin silinmesine neden olacaktır.

Yedeklerin haricinde telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat edin. Şarj oranının %70 ve üzerinde olmadan gireceğiniz sıfırlama da cihazın ana kartının yanma durumuyla karşılaşabilirsiniz.

Sorunların olmadan sıfırlamanızı gerçekleştirmek istiyorsanız bu bilgilere dikkat etmeniz yeterlidir. Artık sıfırlamanıza başlayabiliriz. Öncelikle telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriş yaparak oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine giriş sağlayın. Açılan sayfada ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ dedikten sonra en son ekranda ‘’Telefonu sıfırla’’ demeniz yeterlidir. Cihazınızın sıfırlama ayarlarını bu şekilde devreye koyabilirsiniz. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları sağlayabilirsiniz.

Huawei Ascend P7 sıfırlama

Huawei Ascend P7 sıfırlama ayarları için ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

İkinci yöntem için ise verilen bilgilerinizi devreye koymanız yeterlidir. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz