Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Telegrama katıldı bildirimi açma ve bana gelmiyor diyenlere özel işlem aşamalarını kaleme almış bulunuyoruz.

Whatsapp göçü olarak adlandırdığımız bu dönemin nedeni ise yine Whatsapp’ın kendisidir. Son 1 buçuk hafta içerisinde 25 Milyon kullanıcıya sahip olan Telegram kullanıcı kazanmaya hızla devam etmektedir. Uygulama kullanıcı kazandıkça kullanıcılarında uygulama içerisindeki beklentileri ve araştırmaları artmaktadır. Telegrama katıldı bildirimi açma ve bana gelmiyor diyenlere özel aşamaları ele alacağız.

  • Rehberinizde bulunan kişilerle mesajlaşma sağlayacağınız platformun en güzel özelliklerinden birisi de rehberde olan bir kişinin uygulamaya katılmasını size anında bildirmesidir.
  • İlk indirdiğinizde ve üyelik yaptığınızda da bu durum sizde de aynı şekilde olmaktadır.
  • Yani sizin katıldığınızın bildirimi de karşı tarafa gitmektedir.
  • Lakin siz bu bildirimin size hiç gelmediğini fark ettiyseniz eğer hangi ayarın nereden sağlanacağı konusunda bilgi vereceğiz.

Telegrama katıldı bildirimi açma ve bana gelmiyor

Telegrama katıldı bildirimi açma

Telegrama katıldı bildirimi açma ayarını sağlayabilmeniz için uygulama içerisinden bazı ayarları devreye almanız gereklidir. Normalde Telegram uygulamasını indirdiğiniz ilk sırada ilgili özelliğin açık bir şekilde gelmiş olması lazım.

Yalnız özellik açık olarak sizlerin tarafına yansıtılmadıysa eğer bildirimin aktif duruma getirmekte size düşüyor demektir. Öncelikle uygulamanızın içerisine girişinizi gerçekleştirin.

  • Devamında ise sağ alt kısımda yer alan ‘’Ayarlar’’ bölmesine tıklayın.
  • Açılan sayfada ‘’Bildirimler ve sesler’’ seçeneğine dokunun.
  • Karşınıza gelen sayfayı aşağıya doğru kaydırdığınızda ise ‘’Yeni kişiler’’ seçeneğini göreceksiniz.
  • İlgili seçenek muhtemelen sizde kapalıdır. Özelliğin açık duruma getirilebilmesi için sağa doğru kaydırmanız yeterli olacaktır.

Gerçekleştireceğiniz ayarlar neticesinde artık birinin Telegram uygulamasına katılmasını beklemeniz gerekiyor. Katılım işlemleri yapılmadığı sürece size bildirim gelmeyecektir. Ben aktif olup olmadığını nasıl öğreneceğim diye bir soru soruyorsanız eğer bunu da bir arkadaşınızdan yardım isteyerek ele alabilirsiniz.

Telegrama katıldı bildirimi bana gelmiyor

Telegrama katıldı bildirimi açma ve bana gelmiyor

Telegrama katıldı bildirimi bana gelmiyor şayet bildirimin aktif duruma gelip gelmediği konusunda arkadaşınızdan destek aldıysanız ve bildirim yine de size gelmiyor ise sorun farklıdır. Böyle bir durumda yapılması gereken ayar ise bağlantılarınızı gözden geçirmek olacaktır.

Haricinde ise uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleme yaparak aynı işlemleri tekrar devreye almalısınız. Telegram hakkında sormak veya merak ettiğiniz farklı hususlar var ise bize bunu yorum alanından dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikTelegrama katıldı bildirimi gelmesin ve kapatma
Sonraki İçerikTik tok mavi tik alma ve başvurusu yapma
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here