Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Telegrama katıldı bildirimi gelmesin ve kapatma işlemlerini hangi alandan devreye alacağınızı adım adım paylaşacağız.

Ülkemizde Whatsapp’tan farklı uygulamalara yapılan göç hala daha hızlı bir şekilde devam etmektedir. Whatsapp’ın getirdiği yeni güncelleme ile birlikte çoğu kullanıcı uygulamayı silerek farklı uygulamalara geçiş işlemi sağlamaya başlamış durumdadır. Telegrama katılan kullanıcılar ise sürekli bildirim aldıklarından ötürü o bildirimin nasıl kapatılacağı konusunda araştırma sağlamaktadır. Telegrama katıldı bildirimi gelmesin ve kapatma adımları için sizi bilgilendireceğiz.

  • Telegram mesajlaşma platformu olarak içerisindeki yazışmaları kendisiyle dahi paylaşmamaktadır.
  • Yine aynı şekilde uygulama diğer mesajlaşma uygulamalarına istinaden biraz daha farklı ilerleme sağlamaktadır.
  • Kendisinin içerisine katılan her kim olursa olsun direk rehberde olan kimler varsa onlara telegrama katıldı adı altında bir bildirim gitmektedir.
  • Bunun olmaması için nelerin yapılması gerektiğine değineceğiz.

Telegrama katıldı bildirimi gelmesin ve kapatma

Telegrama katıldı bildirimi gelmesin

Telegrama katıldı bildirimi gelmesin istiyorsanız bunun ayarlamalarının yapılması gereklidir. İlgili ayarlarında nereden sağlanacağında dair işlem detaylarını size hazırlamış olduğumuz yazımız içerisinde ayrı ayrı belirteceğiz.

  • Telegram uygulamasının içerisine girişinizi yapmanızla birlikte gelen sayfanın sağ alt kısmında yer alan ‘’Ayarlar’’ butonuna dokunun.
  • Devamında ise karşınıza gelmiş olan ekranda ‘’Bildirimler ve sesler’’ seçeneğine tıklayın.
  • Bildirimler adı altında gelen sayfanın en alt bölümünde ‘’Yeni kişiler’’ seçeneğini göreceksiniz.
  • Rehberinizdeki birinin telegram’da mevcut olduğunda anlık bildirim gelmesini sağlayan seçenektir.
  • Şayet rehberinizde var olan kişinin katılım bildirimini almak istemiyorsanız burada aktif olan tiki sola kaydırmanızla birlikte işlemlerinizi bitirebileceksiniz.

Sağlayacağınız işlemler sonucunda artık Telegram’a katılan kişilerin bildirimini almamaya başlayacaksınız. Bildirimlerin kapatmış olmanıza rağmen hala daha bildirim gönderiliyorsa sorunun yaşanma nedeni farklı olabilir.

Telegrama katıldı bildirimi kapatma

Telegrama katıldı bildirimi gelmesin ve kapatma

Telegrama katıldı bildirimi kapatma ayarlarınızı yukarıdaki şekilde yapıyor olmanıza karşın işlemler devreye girmiyorsa eğer bir diğer yöntem ise internet bağlantılarınızı gözden geçirmeniz olacaktır. Çünkü farklı bir ayarı bulunmamaktadır. Muhtemelen siz işlem yaptığınız esnada bağlantılarınız gitmiş ya da kesilmiş olabilir.

Ayarlarınızı yapıyor olmanıza karşın bildirim kapanmamaya devam ediyorsa uygulamanızı telefonunuzdan kaldırıp yeniden yüklemesini yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz