Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Telegram kişi yollama ve gönderme işlemleriniz için izleyeceğiniz adımların neler olduğunu sizinle paylaşacağız.

Milyonlarca kişi tarafından bir anda indirilmeye başlanan Telegram uygulamasıyla ilgili çoğu konu da merak edilmektedir. Bunlardan birisi ise Telegram kişi yollama ve gönderme işlemidir. Rehberinizde olan birinin numarasını Telegram üzerinden başka birine yollamak istiyorsanız eğer işlem için hangi adımların takip edilmesi gerektiğini sizinle paylaşacağız.

Uygulamanın bir anda popüler olmasındaki en büyük etkenlerden birisi tartışmasız olarak gizlilik politikasıdır. Kendisiyle bile bilgilerini paylaşmayan uygulamayı Whatsapp son sözleşmesi sonrasında 25 milyon kişi anlık olarak indirmiş durumdadır.

Telegram kişi yollama ve gönderme

Telegram kişi yollama

Telegram kişi yollama adımlarının nereden yapılacağı konusunda bir bilgiye sahip değilseniz eğer ayarlarınız konusunda sizi bilgilendireceğiz. Sağlanacak işlem aşamaları sonucunda rehberinizdeki kişinin başka bir arkadaşınıza kolay bir şekilde gönderilmesine yardımcı olacağız.

Kişinin sizde numarası yokken Telegram üzerinden aramasını sağlamak mantıksız olacaktır. Ancak baktınız ki numara sizde bulunuyor ve bir yere not alıp göndermekten hoşlanmıyorsanız vereceğimiz bilgiler ışığında gönderimlerinizi kolay şekilde yapabileceksiniz.

Uygulama içerisinde kişinin karşı tarafa gönderilebilmesi için Telegram uygulamasını açın. Uygulamayı açtıktan sonra kişi göndereceğiniz arkadaşınızla olan mesajlaşma alanına gelin. İlgili alana ulaştığınızda açılan sayfanın sol tarafında ataç şeklinde bir ikon göreceksiniz. Ataç ikonuna tıklamanızla birlikte gelen sayfada ‘’Kişi’’ bilgilendirmesini görmüş olmalısınız. Onun üzerine dokunmanız durumunda otomatik olarak rehberinize yönlendirileceksiniz. Rehberde hangi ismi gönderecekseniz onu bularak gönderiminizi sağlayabilirsiniz.

Telegram kişi gönderme

Telegram kişi gönderme

Telegram kişi gönderme ayarlarını belirtilen şekilde işleme koymanız yeterli olacaktır. Bahsedilen ayarları işleme almanıza rağmen kişi gönderimi yapılmıyor ise internet bağlantılarınızı kontrol etmeniz gerekiyor. Wifiden bağlıysanız mobile, mobilden bağlıysanız wifiye bağlanarak denemelerinizi sağlayıp tekrar gönderim yapmayı deneyebilirsiniz.

Yine olmaz ise uygulamanızı telefonunuzdan kaldırıp yükleme sağlayabilirsiniz. Yapacağınız işlemlerle birlikte sorun devam ederse bize ulaşın alanından Telegram yetkililerine sorunu bildirebilirsiniz. Olmaz ise de karşı taraf numarayı beklememesi için farklı bir uygulamadan ya da telefonunuzun mesajlaşma bölümünden gönderim sağlayabilirsiniz. Telegram hakkında merak ettiğiniz farklı konu varsa eğer bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Telegram kişi yollama ve gönderme
Önceki İçerikBip kişi atma ve gönderme
Sonraki İçerikGalactic Civilizations 3 sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here