Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Telegram simgesini değiştirme ve ayarlama işlemlerini nereden sağlayacağınıza dair bütün bilgileri sizinle paylaşacağız.

Arkadaşlarımızla, erişimizle, akrabalarımızla mesajlaşma içerisine girdiğimiz Telegram uygulaması artık çoğu kişi tarafından kullanılmaya başlanmış durumdadır. Telegram simgesini değiştirme ve ayarlama konusunda girilen araştırmaların ise askıda kaldığını gözlemlemiş bulunuyoruz. Bir çok kişi ayarların nereden yapılacağı konusunda herhangi bir bilgiye sahip değil.

  • Telefonunuza yüklemiş olduğunuz Telegram uygulamasının simgesinin kendi isteğinize bağlı olarak ayarlanmasını istiyorsanız eğer aşamalar hakkında sizi bilgilendireceğiz.
  • Ayarlarınızı bizim size bahsettiğimiz şekilde devreye almanızla birlikte artık en ufak bir sorununuz kalmayacaktır.
  • Bu aşamada sizden isteğimiz ise verdiğimiz bilgileri doğru bir şekilde yapılandırmanızdır.
Telegram simgesini değiştirme

Telegram simgesini değiştirme adımlarını yine uygulamanın kendi içerisinde sağlayabiliyorsunuz. Öncelikle telefonunuzdan ‘’Telegram’’ uygulamasının içerisine giriş sağlayın. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra gelen ekranın sağ alt köşesinde yer alan ‘’Ayarlar’’ butonuna tıklayın.

Ayarlar alanına girişiniz sonrasında bir sonraki ekran da ise ‘’Görünüm’’ seçeneğini göreceksiniz. Onun üzerine tıklamanız gerekmektedir. Görünüm alanına girdiğinizde gelen sayfayı aşağıya doğru indirmenizi istiyoruz. Aşağıya çekince ‘’Uygulama simgesi’’ seçeneğini göreceksiniz. Onun altındaki simgelerden hangisini kullanmak istiyorsanız üzerine dokunmanız yeterlidir.

Simgenin değişiklik işlemlerini bahsedilen şekilde ayarlayabilirsiniz. Değişikliği yapan kullanıcıları bir çoğu sağlanan işlemlerin anında devreye girmediğini belirtmektedir. Normalde internet bağlantınızda bir kesinti olmaz ise sağlayacağınız ayarlar neticesinde sorunsuz olarak değişmesi gerekmektedir. Bundan dolayı mobilden bağlıysanız wifiye, wifiden bağlıysanız mobile bağlanarak deneme sağlamalısınız.

Telegram simgesini ayarlama noktasında ayarlarınızın devreye alınabilmesi için gerekli olan müdahalelerin sağlanması gerekmektedir. Ancak bağlantılarınız da sorun yaşamamanıza rağmen belirtilen ayarları işleme koyuyor olmanıza karşın simge değişmiyorsa uygulamanıza gelen güncellemelerle ilgili de problem olabilir.

Güncellemelerinizin devreye alınabilmesi için ise ilk olarak telefonunuzdan Telegram uygulamasını kaldırıp yeniden yüklemesini sağlayıp işlem gerçekleştirebilirsiniz. Uygulama hakkında merak ettiğiniz ya da sormak istediğiniz farklı bir husus varsa bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. İyi gezintiler dileriz. Sağlıklı günler.

Telegram simgesini değiştirme ve ayarlama
Önceki İçerikXiaomi Mi Note 10 Pro format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikTelegram yazı tipini büyültme ve küçültme
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz