Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Mi Note 10 Pro format atma ve sıfırlama ayarlarınıza yönelik işlemlerin nasıl sağlanacağı konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Mevcutta kullanılan telefonlarınızın belli bir süre sonrasında yavaşladığını görebilirsiniz. Yavaşlanan ve içerisine virüs bulaşan telefonunuzun düzeltme işlemlerini sıfırlama yöntemi sonrasında sağlayabilirsiniz. Xiaomi Mi Note 10 Pro format atma ve sıfırlama aşamaları konusunda bir fikre sahip olmak istiyorsanız eğer ayarların nereden yapıldığını bildireceğiz.

  • Kullanıyor olduğunuz telefonlar kişiden kişiye göre değişkenlik gösterdiğinden dolayı sıfırlama yöntemleri de telefondan telefona göre değişiklik göstermektedir.
  • Telefonunuzun iki farklı sıfırlama yöntemi bulunduğundan dolayı her iki yöntemi de sizin için ele alacağız.
  • Sağlayacağınız işlem aşamaları sonucunda sorununuzu kısa süre içerisinde çözüme kavuşturabileceksiniz.

Xiaomi Mi Note 10 Pro format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi Note 10 Pro format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi Note 10 Pro format atma ayarlarını devreye koyabilmeniz için öncesinde telefonunuzun içerisindeki bilgileri yedeklemeniz gerekmektedir. Yedekleri almadan sıfırlamaya girdiğinizde tüm verilerinizin kaybolma durumuyla karşılaşmanız muhtemeldir.

Verilerin kaybolmadan sıfırlama yoluna gidebilmeniz için bu ayarları devreye koyun. Rehber yedeklemesini de ‘’Mcbackup’’ uygulamasını kullanarak sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte telefonunuzun şarj yüzdesi de %70 olmalıdır. Her şey hazır ise artık sıfırlamaya başlayabilirsiniz.

  • Formatlama işlemi için telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölümüne girerek oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ seçeneğine dokunun.
  • İlgili alana girişinizi yapmanız durumunda ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyelim.
  • Gelen sayfada yer alan ‘’Telefonu sıfırla’’ butonuna tıklayıp ‘’ Her şeyi sil’’ demenizle birlikte işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız.

İlk formatlama işlemlerinizi belirtilen ayarlar doğrultusunda tamamlayabilirsiniz. İkinci yöntem için ise aşağıdaki bilgileri işleme almanız yeterlidir.

Xiaomi Mi Note 10 Pro sıfırlama

Xiaomi Mi Note 10 Pro sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikGods Will Fall sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikTelegram simgesini değiştirme ve ayarlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here