Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Telegram dil değiştirme ve Türkçe yapma ayarlarınıza dair işlem aşamalarından bahsedeceğiz.

Mesajlaşma uygulaması olarak kullanılan ve milyonlarca kişi tarafından indirilen Telegram uygulamasının dil seçeneğini ilk kurulum aşamasında yanlış seçmiş olabilirsiniz. Ya da ilerleyen zamanlarda seçmiş olduğunuz dili değiştirmek isteyebilirsiniz. Dolayısıyla Telegram dil değiştirme ve Türkçe yapma ayarlarını nereden sağlanacağınıza dair tüm detayları ele alacağız.

  • Dili değiştirmeden de kullanım yapabilmeniz mümkündür. Ancak siz seçmiş olduğunuz dili değiştirmek isterseniz de bu sizin elinizdedir.
  • Normal şartlarda Telegram uygulamasının diğer uygulamalardan daha fazla göze çarpmasının tek nedeni gizliliğe verdiği önem ve içerisindeki ayarlardır.
  • Her ayarı kullanıcı isteğine bırakan uygulama da nelerin yapılması gerektiğine değineceğiz.

Telegram dil değiştirme ve Türkçe yapma

Telegram dil değiştirme

Telegram dil değiştirme ayarlarınızı uygulama içerisinde nereden yapıldığına dair bir fikriniz yok ve araştırma neticesinde de bulamadıysanız dil seçeneğinin nasıl değişeceğinize yönelik tüm detayları sizinle paylaşıyor olacağız.

Telefonunuzdan Telegram uygulamasının içerisine giriş işlemi gerçekleştirmeniz durumunda açıla ekranın sağ alt tarafında yer alan ‘’Ayarlar’’ simgesine dokunun. Ayarlar butonuna dokunduktan sonra gelen sayfanın orta bölmesinde yer alan ‘’Dil’’ yazısını göreceksiniz.

Dil bölmesine tıklamanızla beraber karşınıza çıkan seçenekler içerisinde hangi dili tercih etmek istiyorsanız o dil seçeneği üzerinden tercihinizi yaparak işlem sağlayabilirsiniz. Ayarlarınızı belirtilen şekilde işleme koyduğunuz dili değiştirmiş olacaksınız. Dili değiştirdiğinizde Türkçe olarak görünmemeye ya da istediğiniz dilde görünmemeye devam ediyorsa muhtemelen farklı bir problem yaşıyorsunuzdur. Yaşanan probleminizin önüne geçilebilmesi için nelerin gerekli olduğunu da aşağıda bildirdik.

Telegram dil değiştirme ve Türkçe yapma

Telegram Türkçe yapma ayarlarınıza dair işlem bilgilerini yukarıda anlatılan şekilde yapmanız durumunda ayarlarınızı bitirmiş olacaksınız. Ancak siz bu işlemlerinizi yaptığınız esnada bağlantınız kesildi ya da farklı bir sorun yaşandı ise bundan dolayı yapmış olduğunuz ayarlar devreye girmeyecektir.

Haliyle internet bağlantınızı gözden geçirerek tekrardan aynı ayarları devreye almanız gerekmektedir. Yine dil değişmez ise uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleme sağlayarak deneme sağlamalısınız. Olur da sorun verdiğimiz bilgiler ışığında hala daha devam ederse bu durumda bizi yorumdan bilgilendirmenizde fayda bulunmaktadır. İyi gezintiler dileriz.

Önceki İçerikSignal mesajlar bana gelmiyor ve gönderemiyorum
Sonraki İçerikNibiru sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here